Lemmings Touch

Lemmings Touch

4,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 4.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
d3t
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
28.05.2014
Europa:
28.05.2014
Producent:
d3t
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
28.05.2014
Europa:
28.05.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Lemmings Touch
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

6.5
Recenzja gry: Lemmings Touch
Pokaż kolejne recenzje

Lemmings Touch - opis gry

Lemmings Touch to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio d3t i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation Vita, robiąc użytek z niektórych funkcji tej konsoli.

Główne założenia rozgrywki w Lemmings Touch nie uległy zmianie od czasu pierwowzoru z początku lat 90. W grze próbujemy przeprowadzić do wyjścia grupę tytułowych zielonowłosych stworzeń. Bez naszej interwencji poruszają się one bezmyślnie przed siebie, nie zważając na ewentualne przeszkody, ale jednocześnie są w posiadaniu umiejętności, których prawidłowe użycie pozwala ominąć im niebezpieczeństwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Lemingi potrafią między innymi kopać, blokować przejścia, wspinać się, szybować, a nawet eksplodować na zawołania. Twórcy przygotowali sto poziomów, podczas których zmierzymy się z różnego rodzaju wyzwaniami. Jak sugeruje sam tytuł, do sterowania używamy tu ekranu dotykowego konsoli

 

Podczas rozgrywki wydajemy komendy lemingom, manipulujemy platformami, podnosimy ciężary, przełączamy przyciski, kontrolujemy trajektorię przy skokach z użyciem trampoliny i nie tylko to. Z czasem poziom trudności rośnie, co czyni nasze zmaganie bardziej wymagającymi. Pojawiają się też nowe patenty, jak psocące lemingi, które mogą utrudnić nam życie w najmniej spodziewanych momentach.

 

W zależności od osiągniętych wyników, czyli liczby uratowanych lemingów i czasu przejścia poziomu, otrzymujemy medale. Maksymalnie możemy ich zdobyć trzy. Co więcej, do zdobycia są także monety, którymi gra nagradza za nas wykonywanie rozmaitych wytycznych, jak utrzymanie leminga w powietrzu przez cztery sekundy czy powrót z nim do punktu startowego.

 

Lemmings Touch, jak wspomnieliśmy nie jest proste, jednak twórcy wprowadzili kilka ułatwień. Gracze mogą np. zatrzymać grę za pomocą przycisku L (nie mogą wtedy jednak wydawać poleceń), albo ją przyspieszyć wciskając R.

Wideo - Lemmings Touch

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper