Superliminal

Superliminal

7,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 -
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pillow Castle Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
12.11.2019
Europa:
12.11.2019
Producent:
Pillow Castle Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
12.11.2019
Europa:
12.11.2019

Superliminal - opis gry

Superliminal to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Pillow Castle Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. Jego produkcja trwała sześć lat.

Superliminal to gra przygodowa mocno inspirowana filmem “Incepcja” w reżyserii Christophera Nolana. Fabuła stanowi tu swego rodzaju układankę, której poszczególne części próbujemy połączyć sami. Nasza postać zostaje tu uwięziona w śnie, a zadanie polega na tym, by pomóc jej się z niego uwolnić.

Produkcja studia Pillow Castle Games to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby przypominająca tytuły w rodzaju serii Portal, Q.U.B.E. czy The Bradwell Conspiracy. Rozgrywka polega tu więc na rozwiązywaniu mniej lub bardziej wymyślnych łamigłówek, przy których istotne znaczenie ma złudzenie optyczne. Dla przykładu jeśli przytrzymamy obiekt bliżej oczu, znacząco się on powiększy, co będzie się dało wykorzystać. Odwrotnie sytuacja się ma, kiedy go od siebie oddalimy - wówczas jego rozmiary się pomniejszą. Taki mniej lub większy obiekt można następnie wykorzystać do uporania się z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami. Wraz z czasem mamy oczywiście do czynienia z coraz trudniejszymi zagadkami, a świat wokół staje się stopniowo bardziej surrealistyczny. 

Narracja, jak wspomniano, jest raczej minimalistyczna. Podczas zmagań towarzyszy nam głos sztucznej inteligencji zwracającej się bezpośrednio do nas, możemy również natknąć się na nagrania niejakiego doktora Pierce’a próbujące pomóc nam wydostać się z pułapki.

Superliminal jest grą krótką. Całość można bowiem ukończyć w ciągu mniej więcej dwóch godzin.

Wideo - Superliminal

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper