Superfrog

Superfrog

8,5
73 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
AMIGA 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

Superfrog - opis gry

Superfrog to dwuwymiarowa scrollowana platformówka wyprodukowana i wydana przez brytyjskie studio Team 17, twórców między innymi serii Worms. Tytuł ukazał się na komputerach typu Amiga i PC, gdzie zdobył dość liczne grono fanów.

Gracz wciela się tutaj w tytułową ‘superżabę’, a konkretnie rzecz biorąc w nieszczęsnego księcia, który został przemieniony w płaza przez pewną wiedźmę. Jego zadaniem będzie nie tylko odzyskać swoją dawną formę, ale także uratować porwaną księżniczkę.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W grze czeka na nas sześć różnych światów, łącznie 24 levele. Oczywiście najważniejszym zadaniem głównego bohatera jest pokonać wspomnianą wiedźmę, ale żeby w ogóle do niej dobrnąć będzie musiał uporać się z rozmaitymi trudnościami, np. ucieczką z cyrku.

 

Cel na każdym poziomie to nie tylko dotarcie z punktu A do punktu B, ale też uzbieranie odpowiedniej liczby monet. W tym zadaniu przeszkadza nam upływający stale czas oraz różne przeszkadzajki, jak pszczoły, jeże, ślimaki czy duchy. W zależności od ilości zebranych monet, owoców oraz czasu przejścia etapu otrzymujemy pewną liczbę kredytów (może być ich maksymalnie 15), które mogą podkręcić licznik punktów albo posłużyć jako żetony w minigierce przypominającej jednorękiego bandytę. Zwycięstwo w niej nagradzane jest bonusami, np. kodem umożliwiającym kontynuowanie zabawy przy następnej sesji z grą.

 

Oprócz tradycyjnych poziomów rozgrywkę urozmaica nie tylko wspomniana minigra, ale też bonusowy etap rozgrywający się pomiędzy piątym i szóstym światem. Przypomina on shmupa - superżaba brnie w nim w prawą stronę ekranu, likwidując pojawiających się masowo przeciwników. Level ten nawiązywał do Project-X, innej gry Team 17. W wersji na PC został usunięty.

Wideo - Superfrog

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper