Bubba ‘n’ Stix

Bubba ‘n’ Stix

8,1
13 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 8.3
AMIGA 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Core Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Core Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Bubba ‘n’ Stix - opis gry

Bubba ‘n’ Stix to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez brytyjskie studio Core Design i wydana przez Tengen. Tytuł ukazał się na komputerach Amiga oraz na konsoli Sega Mega Drive.

Bubba i Stix to główni bohaterowie produkcji Core Design. Bubba to gość, który transportuje zwierzęta do zoo. Pech jednak chce, że sam zostaje pewnego dnia uprowadzony przez kosmitów, którzy zamierzają go wystawić w swoim ogrodzie zoologicznym. Na szczęście statek kosmiczny rozbija się po drodze, co daje mu okazję do ucieczki. Bubbie w powrocie do domu pomoże Stix, kosmita będący de facto żywym kijem, który także został porwany i podróżował tym samym transportem.

 

Produkcja Core Design nie jest zbyt długa (można ją zaliczyć nawet w pół godziny). Na przejście czeka tu sześć poziomów, podczas których częściej przyjdzie nam używać głowy, niż unikać przeszkód i walczyć z naprzykrzającymi się przeciwnikami. Choć elementów zręcznościowych gra nie jest oczywiście całkowicie pozbawiona.

 

Bez Stixa Bubba nie doszedł by daleko. Patyk nie tylko robi za broń, ale też jest niezbędny do uporania się z napotykanymi łamigłówkami. Te początkowo są bardzo proste, jednak z czasem ich stopień skomplikowania rośnie. Przykładem tego typu wyzwania może być zagadka polegająca na przełączaniu przycisków w odpowiedniej kolejności. Musimy wówczas rzucić Stixem w taki sposób, żeby o nie po kolei zahaczał. Albo coś podobnego tyle że z przeciwnikami - należy ich uziemić, dzięki czemu stworzą przejście. Wiele zagadek wymaga przy tym zręczności i szybkiego działania, zwłaszcza na późniejszych etapach przygody.

Wideo - Bubba ‘n’ Stix

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper