The Great Giana Sisters

The Great Giana Sisters

7,8
29 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rainbow Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1988
Europa:
1988
Producent:
Rainbow Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1988
Europa:
1988

The Great Giana Sisters - opis gry

The Great Giana Sisters to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez niemieckie Time Warp Productions i wydana przez Rainbow Arts. Tytuł ukazał się oficjalnie m.in. na Amidze, a nieoficjalnie trafił także na inne platformy, m.in. Dreamcasta. Ze względu na duże podobieństwa do Super Mario Bros. gra została wycofana ze sprzedaży.

W grze przejmujemy kontrolę nad Gianą, która odwiedza światy ze swych koszmarów sennych, walcząc z potworami i kolekcjonując diamenty. Jej celem jest odnalezienie siostry o imieniu Maria.

 

The Giana Sisters to klasyczny scrollowany dwuwymiarowy platformer. Grać może jedna lub dwie osoby - nie jednocześnie, lecz na przemian (jak we wspomnianym SMB). Każdy poziom wypełniony jest diamentami nabijającymi nasz licznik punktów. Zebraniu stu wiąże się ze zdobyciem nowego życia (inny sposób to zgarnięcie lizaka).

 

Oczywiście levele wypełnione są przeciwnikami, z którymi radzimy sobie albo skacząc im po głowach albo ostrzeliwując ich, co możemy uczynić po znalezieniu stosownego power-upa. Tych jest zresztą kilka (większość o charakterze ofensywnym). Możemy dzięki nim niszczyć niszczyć głazy, strzelać pojedynczymi pociskami lub całymi seriami, albo unikać ognia. Są także specjalne przedmioty mogące zatrzymać czas lub wyeliminować wszystkie przeszkadzajki znajdujące się w zasięgu wzroku.

 

Łącznie w grze znajdziemy 32 poziomy. Tak jak w Super Mario, można je z grubsza podzielić na te, które rozgrywają się na powierzchni i na te podziemne. Co więcej, tak jak w produkcji Nintendo możemy znaleźć skróty pozwalające przeskoczyć pewną ilość etapów.

Wideo - The Great Giana Sisters

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper