PixelJunk Shooter

PixelJunk Shooter

7,8
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa,   Strzelanina
Śr. czas:
8.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.12.2009
Europa:
10.12.2009
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa,   Strzelanina
Śr. czas:
8.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.12.2009
Europa:
10.12.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: PixelJunk Shooter (PS3)
8.5
Recenzja: PixelJunk Shooter (PS3)

PixelJunk Shooter - opis gry

PixelJunk Shooter to strzelanka wyprodukowana przez niezależne studio Q-Games. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji najpierw na PlayStation 3, a potem także na komputery osobiste. Z czasem powstały też wersje na PlayStation 4 i PlayStation Vite, jednak stanowiły one część składanki "Ultimate" zawierającej pierwszą i drugą odsłonę Shootera.

Akcja gry rozgrywa się na przestrzeni trzech epizodów - każdy z nich składa się z pięciu plansz i pod koniec każdego toczymy boje z bossem. Wbrew temu co sugeruje tytuł, w PixelJunk Shooter najważniejsze jest nie strzelanie, a ratowanie naukowców uwięzionych pod powierzchnią ziemi. Nie musimy od razu zgarniać wszystkich, ale jeśli mimo wszystko nam się to uda możemy liczyć na różne bonusy i strzępy informacji opowiadające historię

Dalsza część tekstu pod wideo

W produkcji Q-Games, co warto podkreślić, nie ma tradycyjnego podziału na życia. Jeśli zniszczy nas przeciwnik, wracamy po prostu na początek danej sekcji. Gorzej jeśli stracimy zbyt wielu naukowców - wówczas musimy rozpoczynać dany poziom od samego początku.

Podczas rozgrywki zdarza się, że musimy nieco ruszyć głową. Żeby dotrzeć do niektórych naukowców lub żeby poczynić progres, należy umiejętnie manipulować otoczeniem. Pod ziemią znajdziemy trzy rodzaje cieczy - wodę, magmę i ciemny płyn o dziwnych właściwościach. Połączenie może dawać ciekawe efekty, np. woda wygasza magmę, dzięki czemu możemy się przebić przez sekcje normalnie nieprzekraczalne.

Na PS3 statkiem kierujemy przede wszystkim za pomocą dwóch gałek - lewą się poruszamy, prawą celujemy. Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie monety, które nabijają nasz licznik punktów (najlepszymi wynikami możemy się chwalić za pośrednictwem sieciowych rankingów). W grze nie brakuje znajdziek odblokowujących rozmaite bonusy i power-upów ułatwiających zmagania. Jest też tryb multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - PixelJunk Shooter

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper