Duck Hunt

Duck Hunt

Ocena wg platformy:

NES 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.04.1984
Europa:
15.08.1987
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.04.1984
Europa:
15.08.1987

Duck Hunt - opis gry

Duck Hunt to strzelanka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System. Tytuł podczas rozgrywki wymagał posiadania light guna zwanego NES Zapper. Gra była w swoim czasie rozprowadzana razem z Super Mario Bros., co znacząco dodało jej popularności.

W trakcie rozgrywki naszym celem jest zestrzelenie pojawiających się na ekranie celów, a te bywają różne w zależności od wariantu zabawy. Akcję obserwujemy z oczu ‘myśliwego’ (jeśli tak można określić naszego podopiecznego). Gameplay dzieli się na rundy, podczas których musimy trafić wyznaczoną ilość celów używając do tego nie ograniczonej liczby nabojów. Niespełnienie tej wytycznej kończy nasze zmagania. Poziom trudności oczywiście rośnie wraz z czasem - cele poruszają się szybciej, a ilość jaką musimy odstrzelić wzrasta. Celny strzał nagradzany jest punktami, lecz nabity wynik po wyłączeniu konsoli przepada. Niecelny zostaje z kolei wyśmiany przez naszego psa, którego -- niestety -- nie da się w żaden sposób przyskrzynić.

 

W Duck Hunt twórcy zaimplementowali trzy warianty rozgrywki. Pierwszy, czyli Game A, to polowanie na kaczki. Game B to w zasadzie to samo, ale z pewnymi zmianami, ponieważ w jednym momencie pojawiają się dwa cele jednocześnie, a nie jeden. Co warto dodać, w Game A swoją rolę może odegrać drugi gracz, który jest w stanie pokierować lotem kaczki za pomocą zwykłego pada. Na koniec jest jeszcze Game C, w którym musimy zestrzelić tzw. gliniane gołębie zanim wylądują na ziemi.

 

Duck Hunt de facto nie ma końca. Po zaliczeniu 99 rund pojawia się kill screen, który kończy rozgrywkę czy tego chcemy, czy nie.

Wideo - Duck Hunt

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper