Super Mario All-Stars

Super Mario All-Stars

8,5
24 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 8.7
SNES 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.07.1993
Europa:
16.12.1993
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.07.1993
Europa:
16.12.1993

Super Mario All-Stars - opis gry

Super Mario All-Stars to wydany na SNES-a zestaw, w którego skład wchodzą cztery gry z serii Super Mario Bros. - Super Mario Bros., Super Mario Bros. 2, Super Mario Bros. The Lost Levels oraz Super Mario Bros. 3. Tytuły te zmodyfikowano, by skorzystały z lepszej specyfikacji drugiej stacjonarnej konsoli Nintendo. Tytuł pojawił się także na Wii w wydaniu z 32-stronicowym artbookiem ilustrującym historię marki Super Mario oraz płytą CD z muzyką.

Super Mario Bros. to gra, która zapoczątkowała modę na side-scrollery, stając się jednym z najbardziej wpływowych tytułów wszech czasów. Gracz wcielał się w Mario (drugi gracz mógł wcielić w Luigiego), który musiał przebyć osiem światów biegając, skacząc, pływając i radząc sobie z rozmaitymi przeszkadzajkami. Głównym celem było uratowanie księżniczki i pokonanie Bowsera.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Super Mario Bros. 2 to nieco inna para kaloszy. Gra powstała na bazie niewydanego poza Japonią Yume Koujou: Doki Doki Panic. Gracz miał do wyboru cztery postacie różniące się nieco atrybutami i umiejętnościami. Inaczej wyglądały ‘starcia’ z przeciwnikami, których eliminowało się rzucając różnymi przedmiotami. Głównym złym był w SMB2 żabi król Wart.

 

Super Mario Bros. The Lost Levels to niedoszła druga odsłona serii. Gra, pod tytułem Super Mario Bros. 2, ukazała się pierwotnie tylko w Japonii. Była to, najprościej rzecz ujmując, zmodyfikowana wersja pierwowzoru. Gracz ponownie miał do dyspozycji Mario i Luigiego, ale tym razem różniły ich nieco umiejętności. Grafika pozostała niemal bez zmian, różnice stanowił projekt poziomów, które wyciskały siódme poty nawet z największych wyjadaczy.

 

Ostatnia gra w tym zestawie, czyli Super Mario Bros. 3, uchodzi powszechnie za jedną z najlepszych produkcji wszech czasów. Mario i Luigi stawiali w niej czoło Bowserowi i jego latoroślom, próbując uratować ośmiu władców Mushroom World. Nowością była mapa świata oraz kilka ciekawych power-upów (jak stroje szopa czy żaby) oferujące nowe zdolności.

 

Przeniesienie gier na lepszy sprzęt zaowocowało zmianami w grafice i oprawie dźwiękowej. Dodano możliwość robienia save’a, konfigurowania pada oraz wyeliminowano różne babole, np. minus world znany z pierwszej części serii.

Wideo - Super Mario All-Stars

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper