Kirby's Fun Pak

Kirby's Fun Pak

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.03.1996
Europa:
23.01.1997
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.03.1996
Europa:
23.01.1997

Kirby's Fun Pak - opis gry

Kirby’s Fun Pak (w USA Kirby Super Star) to składanka zawierająca osiem gier i minigier z udziałem tytułowego bohatera. Tytuł ukazał się na Super Nintendo, a po latach udostępniono go też w usłudze Virtual Console na Wii i Wii U. Za jego produkcję odpowiadało studio HAL Laboratory.

Kirby’s Fun Pak zawiera osiem gier/minigier, choć większość z nich to wariacje formuły znanej z głównych odsłon serii. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z dwuwymiarowymi platformerami, do których przeważnie dodano jakiś uatrakcyjniający zabawę myk. Dostępne gry to:

Spring Breeze - swego rodzaju remake Kirby’s Dream Land, tzn. pierwszej części serii, choć z dodatkiem pewnych udoskonaleń i modyfikacji. Dla przykładu plansze Float Islands i Castle Lololo zostały połączone, a po dotarciu do zamku Dedede nie musimy walczyć ze wszystkimi uprzednio pokonanymi bossami.

Dyna Blade - kolejny tradycyjny platformer. Tym razem jednak musimy powstrzymać wielkiego ptaka, który niszczy uprawy w Dream Landzie. Zanim jednak do niego dotrzemy, musimy przejść cztery levele (dostępne są także dwie ukryte lokacje oraz miniboss).

Gourmet Race - wyścig na trzech poziomach/trasach, w którym bierze udział Kirby i Dedede. Rywalizacja polega nie tylko na dotarciu na metę, ale także gromadzeniu znajdziek pod postacią smakołyków. Otrzymujemy za nie punkty, które na koniec decydują o tym, kto zwycięży.

The Great Cave Offensive - tryb bardziej przygodowy, w którym Kirby podróżuje po jaskiniach w poszukiwaniu skarbów (jest ich łącznie sześćdziesiąt; niektóre nawiązują do innych gier Nintendo).

Revenge of Meta Knight - Meta Knight zaatakował Dream land swoim statkiem o nazwie Halberd, a my musimy go powstrzymać. Na przejście poszczególnych plansz mamy wyznaczony pewien limit czasu. Jeśli się w nim nie zmieścimy, Kirby traci życie.

Milky Way Wishes - najbardziej rozbudowana gra w Fun Paku. Kirby odwiedza w niej kilka planet celem przywrócenia do stanu używalności komety NOVA mogącej spełniać życzenia. Nie ma tu patentu z wchłanianiem przeciwników, dzięki czemu nasz podopieczny zyskuje nowe zdolności, zamiast tego korzysta on ze specjalnych przedmiotów zwanych Copy Essence Deluxes.

The Arena - seria walk ze wszystkimi bossami obecnymi w grze.

Minigry - dwie proste zręcznościowe minigierki: Samurai Kirby oraz Megaton Punch

Wideo - Kirby's Fun Pak

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper