Lost Kingdoms

Lost Kingdoms

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

GC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.04.2002
Europa:
09.08.2002
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.04.2002
Europa:
09.08.2002

Lost Kingdoms - opis gry

Lost Kingdoms to gra action-RPG wyprodukowana przez japońskie studio From Software i wydana w Europie przez Activision na GameCube’a. Cechą wyróżniającą ten tytuł był karciany, real time'owy system walki.

Akcja Lost Kingdoms toczy się w świecie, który cierpi z powodu substancji zwanej po prostu “mgłą”. Stopniowo pokrywa ona coraz większe połacie ziemi niszcząc wszystko na swojej drodze. By stawić czoło zagrożeniu na wyprawę udaje się król z kraju o nazwie Argwyll, ale wieść o nim po pewnym czasie ginie. W tej sytuacji jedyną nadzieją jest jego córka, Katia, która odkrywa runę dającą jej moc przyzwania i kontrolowania potworów.

 

Lost Kingdoms wyróżnia dość unikalny system walki, zwłaszcza jeśli porównać go z innymi dokonaniami From. Nasza podopieczna nie walczy, robią to za nią przyzwane potwory. W gorących sytuacjach musi ona ratować się ucieczką. Pojedynki toczą się w czasie rzeczywistym. Najważniejszą umiejętnością bohaterki jest wspomniana zdolność przyzywania podopiecznych. Monstra występują w Lost Kingdoms pod postacią kart i reprezentują jeden z czterech żywiołów - każdy ze swoimi specyficznymi wadami oraz zaletami. Używanie konkretnych kart pozwala im zdobywać doświadczenie procentujące z czasem lepszymi umiejętnościami. Nowe karty można zdobywać na kilka sposobów: nabywając je w sklepach (niepotrzebne można z kolei sprzedawać jeśli mamy taką potrzebę), znajdując w trakcie przygody bądź werbując potwory (które uprzednio należy osłabić).

 

Oprócz głównego wątku Lost Kingdoms posiada również tryb multiplayer dla dwóch osób. Umożliwia on rywalizację na nieco zmienionych zasadach - przede wszystkim bez kart regenerujących zdrowie i bez ataków typu instant-kill.

Wideo - Lost Kingdoms

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych