Stunt Car Racer

Stunt Car Racer

7,9
19 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
AMIGA 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MicroStyle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989
Producent:
MicroStyle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1989
Europa:
1989

Stunt Car Racer - opis gry

Stunt Car Racer to trójwymiarowa gra wyścigowa wyprodukowana przez MicroStyle (jej głównym designerem był Geoff Crammond, twórca The Sentinel) i wydana w Europie przez MicroProse na komputery typu Amiga i PC. Tytuł ukazał się w 1989 roku.

Stunt Car Racer był nie lada wydarzeniem w swoich zamierzchłych czasach, robiąc wrażenie trójwymiarową grafiką oraz oryginalnym projektem torów, które, zawieszone nad powierzchnią ziemi, przywodziły na myśl trasy kolejek górskich. Do dziś dzieło Crammonda znajduje się na listach wszech czasów pośród najlepszych gier wydanych na Amigę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tytuł oferuje tryby singlowe i multiplayer. W tym pierwszym przypadku zawody podzielone są na cztery ligi - my oczywiście zaczynamy od tej najniższej. Każda liga to dwa tory i kilka wyścigów z udziałem trzech kierowców. Naszym zadaniem jest piąć się w hierarchii i dotrzeć na sam szczyt. Im wyżej zajdziemy, tym bardziej wymagające wyzwania na nas czekają - tory robią się bowiem coraz bardziej wykręcone. Aby zwyciężyć należy zebrać największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej. Za pierwsze miejsce otrzymujemy dwa punkty, za drugie jeden, a dotarcie na metę na ostatniej pozycji pozostawia nas z pustymi rękami.

Samochód nie jest niezniszczalny i można go uszkodzić niezbyt roztropną jazdą, np. uderzając w ścianę lub konkurenta, albo wypadając z toru. Gdy zniszczeń będzie za dużo (możemy je zaobserwować), pojazd przestaje być zdolny do dalszej rywalizacji, co w efekcie kończy nasze zmagania.

Jak wspomnieliśmy na początku, oprócz singlowych trybów gra posiada także multiplayer. Grać mogą w nim dwie osoby.

Wideo - Stunt Car Racer

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper