Lotus Turbo Challenge 2

Lotus Turbo Challenge 2

8,3
40 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 8.5
AMIGA 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Magnetic Fields
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
21 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991
Producent:
Magnetic Fields
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
21 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1991
Europa:
1991

Lotus Turbo Challenge 2 - opis gry

Lotus Turbo Challenge 2 to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Magnetic Fields i wydana przez Gremlin Graphics (później Gremlin Interactive). “Dwójka”, w odróżnieniu od pierwowzoru, ukazała się nie tylko na komputerach, ale także na konsolach - w tym przypadku była to Sega Mega Drive.

Lotus 2 powstawał początkowo z myślą o Amidze, gdzie był najbardziej zaawansowaną technologicznie grą w swoim gatunku, a następnie został przeniesiony też na inne sprzęty.

 

Druga część serii Magnetic Fields czerpie z pierwowzoru, ale oprócz tego dodaje też kilka znaczących nowości. Podobnie jak tam, do dyspozycji otrzymujemy samochody marki Lotus, przy czym w ‘jedynce’ był to jeden model, czyli Esprit Turbo SE, a teraz doszedł kolejny - Elan SE. Obecność tego drugiego była zresztą powodem zmiany tytuły.

 

Podczas wyścigu kamera ustawiona jest za samochodem. Z “dwójki” wyrugowano obecność zużywającego się paliwa, a zawody odbywają się na dłuższych odcinkach tras, co oznacza, że nie ma podziału na okrążenia. W Lotus 2 ścigamy się pośród ośmiu scenerii, a nowością są efekty pogodowe, o ruchu drogowym nie wspominając. By awansować dalej, musimy zmieścić się w wyznaczonym czasie, a im lepszy rezultat, tym więcej punktów. Zmianą na minus dla niektórych może być brak ściezki dźwiękowej. W “jedynce” sami wybieraliśmy, jaki kawałek będzie przygrywał w trakcie rywalizacji, tutaj jesteśmy natomiast skazani wyłącznie na odgłosy silnika.

 

Gra posiada tryb singlowy oraz multiplayer, w którym dwóch graczy rywalizuje na dwa sposoby: albo na split-sceenie, albo po połączeniu dwóch sprzętów (opcja dostępna w przypadku Amigi i Atari ST). Tak jak poprzednio tylko jeden gracz musi spełnić postawione wymagania, by awansować do następnego wyścigu.

Wideo - Lotus Turbo Challenge 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper