Lotus Esprit Turbo Challenge

Lotus Esprit Turbo Challenge

7,8
30 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Magnetic Fields
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990
Producent:
Magnetic Fields
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990

Lotus Esprit Turbo Challenge - opis gry

Lotus Esprit Turbo Challenge to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Magnetic Fields i wydana przez Gremlin Graphics (później Gremlin Interactive). Tytuł ukazał się na różne platformy, m.in. na komputery typu Amiga.

Pierwsza część Lotusa ukazała się w 1990 roku. Wersja na Amigę, która była najbardziej zaawansowana, na sklepowe półki trafiła w tym samym czasie.

 

W produkcji Magnetic Fields do dyspozycji otrzymujemy Lotusa Esprit Turbo SE, którym możemy się ścigać po 32 trasach (liczba ta dotyczy tylko wersji na Amigę) umiejscowionych pośród różnych scenerii. Wyścig podzielono na okrążenia, a w jego trakcie musimy nie tylko wyprzedzić rywali, ale także omijać rozmaite przeszkody. Te, swoją drogą, bywają różne i zależne są od lokacji. Na zimowych trasach trudniej utrzymać pojazd w ryzach z oczywistych względów, na innych możemy natrafić natomiast na drewnianą belkę albo spowalniającą auto kałużę.

 

Podczas rywalizacji nasz samochód zużywa paliwo, co oznacza, że czasami musimy zjechać do pit-stopu, by zatankować. Wyścigi odbywają się z udziałem dwudziestu zawodników i podzielono je na zawody o różnych stopniach trudności. By zwyciężyć, musimy uzbierać największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej (te przyznawane są za zajęcie pozycji w pierwszej dziesiątce). Co warto dodać, pozycja startowa w kolejnym wyścigu zależy od naszej wcześniejszej formy, choć tutaj system działa akurat na opak. Wygrana oznacza bowiem, że następnym razem będziemy zaczynać w ogonie.

 

Gra, oprócz trybu singlowego, posiada też multiplayer na split-screenie dla dwóch osób. Obaj gracze mogą startować w turniejach, przy czym tylko jeden musi zająć pozycję w pierwszej dziesiątce, by można było dalej kontynuować zmagania.

Wideo - Lotus Esprit Turbo Challenge

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper