Jaguar XJ220

Jaguar XJ220

8,2
31 oceny

Ocena wg platformy:

AMIGA 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Core Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992
Producent:
Core Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1992
Europa:
1992

Jaguar XJ220 - opis gry

Jaguar XJ220 to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez brytyjskie studio Core Design na komputery Amiga oraz Sege Mega-CD. Tytuł stanowił odpowiedź na popularną w pierwszej połowie lat 90. serię Lotus wydawaną przez Gremlin Graphics.

Jaguar XJ220 to nie tylko tytuł gry, ale także nazwa samochodu, który na początku lat 90. cieszył się opinią najszybszego seryjnie produkowanego auta na świecie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Podobnie jak w popularnej serii Lotus, wyścig obserwujemy tutaj z kamery umieszczonej za samochodem. Dostępny jest tylko jeden model - wspomniany XJ220. Twórcy przygotowali 32 trasy ulokowane w różnych zakątkach świata - są to między innymi Anglia, Szwajcaria i Egipt. Wszystkich krajów jest łącznie dwanaście i każdy z nich oferuje jakieś atrakcje związane z miejscowym klimatem (może to być śnieg, deszcz, mgła itd.). Podczas wyścigów rywalizujemy z zawodnikami jeżdżącymi samochodami innych producentów. Nasze auto nie jest niezniszczalne, więc w przerwach między kolejnymi zawodami musimy je naprawiać wydając ciężko zarobioną kasę.

 

Inne rozwiązania przywodzące na myśl serię Gremlin Graphics to możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej, która jednak powszechnie nie uchodzi za powalającą, oraz edytor tras (ten pojawił się w Lotusie dopiero przy okazji trzeciej części) dostępny do naszej dyspozycji jeśli np. znudzi nam się to, co przygotowali twórcy. Poza tym zaimplementowano również tryb wieloosobowy dla dwóch graczy.

 

Jaguar XJ220 w momencie premiery cieszył się bardzo dobrą opinią, zwłaszcza za sprawą solidnej oprawy graficznej, zawartości i świetnej rozgrywce. Niektóre ówczesne periodyki uznały nawet tytuł Core Design za najlepszą grę w swoim gatunku.

Wideo - Jaguar XJ220

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper