Streets of Rogue

Streets of Rogue

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Matt Dabrowski
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.07.2019
Europa:
12.07.2019
Producent:
Matt Dabrowski
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.07.2019
Europa:
12.07.2019

Streets of Rogue - opis gry

Streets of Rogue to gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez Matta Dabrowskiego i wydana przez tinyBuild Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w dystopijnej przyszłości. Sceną dla Streets of Rogue jest miasto, w którym do władzy dochodzi zamordystyczny burmistrz. Wprowadza on stan wyjątkowy, rekwiruje alkohol i podejmuje szereg innych dyskusyjnych decyzji. My wcielamy się tu w świeżo upieczonego członka ruchu oporu, którego zadaniem jest obalenie złej władzy. W tym celu będzie on musiał przebyć długą drogę do siedziby antagonisty przez kolejne dzielnice metropolii. 

Grę rozpoczynamy od wyboru klasy. Początkowo jest ich sześć, ale z czasem możemy odblokować kolejne; wszystkich jest łącznie 24 (niektóre są przy tym bardzo wymyślne, np. goryl lub komik). Owe klasy różnią się nie tylko wyposażeniem i umiejętnościami. W zależności od tego, na się zdecydujemy, otrzymamy inne zadania podczas rozgrywki. 

W trakcie zmagań, jak wspomniano, odwiedzamy różne dzielnice miasta. Pełnią one funkcję leveli - by dostać się do kolejnego, musimy najpierw zrealizować cel, jaki stawia przed nami fabuła. Pomieszczenia w Streets of Rogue są przy tym generowane proceduralnie, co oznacza, że za każdym razem mamy do czynienia z innym układem lokacji (dostępne są również modyfikatory pozwalające na ten układ wpływać).

Wraz z postępami gromadzimy doświadczenie i złoto. Doświadczenie pozwala nam oczywiście rozwijać potencjał postaci (np. odblokowywać nowe umiejętności). Złoto z kolei umożliwia nabywanie rozmaitych przydatnych przedmiotów, jak kamienie (służące do niszczenia laserowych barier), wytrychy lub narzędzia przydatne do hakowania.

Streets of Rogue oferuje też multiplayer. Grać mogą cztery osoby jednocześnie. 

Wideo - Streets of Rogue

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper