Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Hook Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.10.2021
Europa:
26.10.2021
Producent:
Red Hook Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
26.10.2021
Europa:
26.10.2021

Darkest Dungeon II - opis gry

Darkest Dungeon II to gra RPG wyprodukowana przez Red Hook Studios. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, gdzie początkowo dostępny był w programie Early Access.

Fabuła - Darkest Dungeon II

Fabuła gry, podobnie jak w większości dungeon crawlerów, nie odgrywa szczególnie istotnej roli. Akcja rozgrywa się mrocznym świecie fantasy, którym nie przestają wstrząsać rozliczne niepokojące zjawiska. Powodem ich namnożenia jest przesunięcie się osi planety, co doprowadza do pogłębiającego się chaosu. My przejmujemy tu kontrolę nad drużyną, która podróżuje od regionu do regionu, od jednej miejscowości do drugiej, radząc sobie z czekającymi na nią wyzwaniami.

Rozgrywka - Darkest Dungeon II

Druga część Darkest Dungeon wprowadza do formuły cyklu kilka znaczących nowości. Po pierwsze, tym razem nasza drużyna podróżuje karawaną. Mapa, po której się poruszamy, przypomina pajęczynę. Przemierzając ją wybieramy odnogi, a po drodze staczamy walki z napadającymi na nas przeciwnikami i wpadamy na rozmaite eventy/przygody. Po drugie, kluczowe znaczenie ma tym razem zarządzania drużyną, a ściślej - dbanie o relacje między podopiecznymi. Na ich kształt wpływ mają podejmowane przez nas decyzje. Postacie mogą się lubić bądź nienawidzić, co ma następnie przełożenie na starcia. W ‘dwójce’ pojawia się również znany z poprzedniej części wskaźnik stresu, jednak w odróżnieniu od ‘jedynki’ nie jest on w stanie zabić podopiecznego/podopiecznej.

Pewne zmiany wprowadzono także do systemu walki. Ten pozostał turowy, jednak twórcy dodali do niego tokeny, których użycie gwarantuje dany efekt (np. unik). Wprowadzono również limity czasowe. Jeśli uda nam się wygrać starcie w ciągu pięciu kolejek, otrzymamy specjalne nagrody. 

Wideo - Darkest Dungeon II

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper