Vambrace: Cold Soul

Vambrace: Cold Soul

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Devespresso Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.05.2019
Europa:
28.05.2019
Producent:
Devespresso Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.05.2019
Europa:
28.05.2019

Vambrace: Cold Soul - opis gry

Vambrace: Cold Soul to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Devespresso Games i wydana przez Headup Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Za produkcję Vambrace: Cold Soul odpowiadali twórcy The Coma: Recut. Gra nie jest jednak horrorem, tylko przygodówką rozgrywającą się w fantastycznym świecie. Główną bohaterką jest Evelia Lyric, której zmarły ojciec pozostawił po sobie pewien kodeks i magiczny naramiennik. A także jedno życzenie: polecił on bowiem swojej córce, by ta udała się z owym naramiennikiem do miasta krasnoludów Icenaire. Na miejscu czeka ją jednak niemiła niespodzianka. Miasto zostało opanowane przez niejakiego Króla Cieni i armię umarłych, zaś mieszkańcy, którzy ukrywają się w podziemiach, toczą nierówną walkę z siłami zła. 

Produkcja koreańskiego studia Devespresso to swego rodzaju dungeon crawler, tylko z mniejszym naciskiem na elementy RPG. Schemat jest tu podobny jak w grach wspomnianego gatunku. Zaczynamy w Dalearch, dzielnicy Icenaire, która nie została jeszcze opanowana przez siły Króla Cieni. Pełni ona funkcję bazy wypadowej, z której wyruszamy do kolejnych rejonów miasta.

Eksploracja wygląda następująco: rejony składają się z sektorów, a te z kolei z pojedynczych pomieszczeń (zwykle jest ich jakoś osiem-dziesięć), w których możemy spotkać przeciwników, skarby bądź bezpieczną przystań pozwalającą wylizać rany. Na końcu danego sektora czeka zaś na nas starcie z bossem. 

Walki są turowe i oprócz głównej bohaterki mogą brać w nich udział maksymalnie cztery postacie reprezentujące jedną z pięciu ras i dziesięciu profesji. Podopieczni nie gromadzą doświadczenia, ale możemy zmieniać ich wyposażenie, podnosząc w ten sposób potencjał bojowy. Level rośnie tylko w przypadku Evelii, choć dzieje się tak wyłącznie na określonych etapach przygody.  

Wideo - Vambrace: Cold Soul

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper