Metal Unit

Metal Unit

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
JellySnow Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
03.02.2020
Europa:
03.02.2020
Producent:
JellySnow Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
03.02.2020
Europa:
03.02.2020

Metal Unit - opis gry

Metal Unit to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio JellySnow i wydana przez koreańską firmę Neowiz. Tytuł ukazał się na komputerach.

Fabuła - Metal Unit

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenia przedstawione w Metal Unit rozgrywają się w alternatywnym roku 2020. W wizji, jaką przedstawia produkcja JellySnow, ludzkość zmaga się nie z jednym, tylko z dwoma poważnymi zagrożeniami. Z jednej strony ofensywę przeprowadzają kosmici atakujący z kosmosu, z drugiej - stworzenia zamieszkujące podziemia od niepamiętnych czasów. Główną bohaterką jest Joanna. Otrzymuje ona misję wyeliminowania własnej siostry, która przeszła na stronę wroga. Podczas zmagań kobieta korzysta ze specjalnego kombinezonu nazywanego M-Unit.

Rozgrywka - Metal Unit

Pod względem rozgrywki -- i estetyki również -- Metal Unit czerpie inspiracje z serii Mega Man Zero. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową grą action-adventure (zwłaszcza z naciskiem na “action”). Nasza podopieczna, wyposażona w specjalny kombinezon, może korzystać z broni różnego rodzaju - zarówno palnej, jak i nadającej się do walki w zwarciu. Do tego w jej kombinezonie dostępne są sloty, w których umieścić można dodatkowe wyposażenie: granaty, rakiety, akcesoria itd. Nowy sprzęt pozyskujemy eliminując przeciwników, z odnalezionych skrzyń czy w sklepach. Twórcy przygotowali wiele rodzajów ekwipunku, a gromadzenie lootu i tworzenie własnych buildów jest tu jedną z głównych atrakcji. 

Poza sprzętem tego lub innego rodzaju Joanna posiada kilka standardowych umiejętności, jak dash czy podwójny skok.

W Metal Unit zaimplementowano także elementy roguelike. Śmierć jest równoznaczna z koniecznością rozpoczynania od nowa, choć przy zachowaniu części dotychczasowych zdobyczy.

Wideo - Metal Unit

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper