Streets of Red: Devil's Dare Deluxe

Streets of Red: Devil's Dare Deluxe

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC -
PS4 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Secret Base
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.04.2018
Europa:
12.04.2018
Producent:
Secret Base
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.04.2018
Europa:
12.04.2018

Streets of Red: Devil's Dare Deluxe - opis gry

Streets of Red: Devil's Dare Deluxe to chodzona bijatyka z elementami roguelike wyprodukowana i wydana przez niezależne singapurskie studio Secret Base. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach (jako Devil’s Dare), a w późniejszym czasie trafił też na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Streets of Red: Devil's Dare Deluxe to dwuwymiarowa chodzona bijatyka w klimatach horroru, której twórcy chcieli nawiązać do złotej ery automatowych beat'em upów. Fabuła koncentruje się na perypetiach czwórki geeków, która wybiera się na PAX East, lecz impreza zostaje niespodziewanie zaatakowana przez armię zombie. Produkcja Secret Base w wielu miejscach nawiązuje do tworów popkultury. Pojawiają się tu na przykład nawiązania do takich seriali jak Stranger Things, Rick and Morthy czy Attack on Titan. Wprawne oko zauważy także inspiracje w przypadku głównych bohaterów, np. Queenie pilotuje mecha przypominając tym samym Tron Bonne z uniwersum Mega Mana, natomiast Axel budzi skojarzenia z Linkiem, głównym bohaterem serii The Legend of Zelda. Każda postać dysponuje unikatowymi zdolnościami (z czasem można je usprawniać), a do wspomnianej czwórki dołączyć mogą później jeszcze dwie inne postacie, jeśli zdołamy je odblokować.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra może się pochwalić (bardzo) wysokim stopniem trudności, czego najbardziej dobitnym dowodem jest mechanika związana z pieniędzmi. Zasady są jasne i brutalne zarazem - otóż żeby kontynuować potrzebujemy pieniędzy zarobionych podczas rozgrywki. Jeśli jednak przeciwnicy nas sklepią i nie będziemy posiadać wymaganej sumy, nasz save pójdzie się kochać i wszystko będziemy musieli zaczynać od początku. Twórcy chcieli w ten sposób nawiązać do zabawy przy prawdziwych automatach, gdzie brak żetonów zasadniczo wiązał się z tym samym. Na uwagę zasługuje ponadto nieliniowa struktura. Streets of Red daje nam bowiem możliwość wyboru, jaki poziom wybrać.

Grać możemy także z innymi osobami w multiplayerze. Co jednak warto dodać, stopień trudności bynajmniej od tego nie spada. Przeciwnie - zmienia się w zależności od tego, ile postaci walczy po naszej stronie.

Wideo - Streets of Red: Devil's Dare Deluxe

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper