Steambot Chronicles

Steambot Chronicles

5,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Irem
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.06.2005
Europa:
13.10.2006
Producent:
Irem
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.06.2005
Europa:
13.10.2006

Steambot Chronicles - opis gry

Steambot Chronicles to gra action-adventure z elementami RPG i otwartym światem wyprodukowana przez japońskie studio Irem i wydana w Europie przez 505 Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 i choć nie zawojował list sprzedaży, dorobił się grupki wiernych fanów, co zaowocowało w późniejszych latach powstaniem dwóch spin-offów i zapowiedzią sequela, którego jednak skasowano.

Przygodę z grą rozpoczynamy od quizu, którego rezultat wpłynie na charakter naszego podopiecznego i na to, jak będą go postrzegać inni ludzie. Protagonistą wkrótce okaże się być chłopak, którego na plaży, jako rozbitka, odnajduje dziewczyna imieniem Connie. Właściwa zabawa zaczyna się w momencie gdy trapiony amnezją młodzieniec kładzie łapy na robocie zwanym trotmobile.

 

Rozgrywka w Steambot Chronicles kręci się wokół trotmobili i (rzadziej) muzyki. Mechy te, czy też roboty jak kto woli, służą do różnych celów: podróżowania, dostarczania paczek, przewożenia ludzi, walki i wielu innych czynności. Podczas naszych perypetii znajdziemy wiele ich rodzajów - małe i szybkie, duże i wolne itd. Stworzyć możemy to, co chcemy, dzięki częściom na jakie się natykamy przemierzając świat gry. Możliwości jest naprawdę sporo i każdy powinien znaleźć ustawienia dla siebie.

 

W kwestii rozgrywki warto wspomnieć jeszcze o kilku innych rozwiązaniach. Budowanie robotów i wykonywanie nimi zadań to nie wszystko. Są jeszcze walki, które toczą się w czasie rzeczywistym (przede wszystkim z innymi robotami), możliwość prowadzenia konwersacji z NPC-ami (nie brakuje patentu a’la dating sim), bardzo dużo różnych minigierek, a także wspomniana muzyka. Granie na instrumentach jest w Steambot Chronicles niezbędne i przypomina trochę gry rytmiczne. Dodatkowo umiejętność tę da się też wykorzystać do zarabiania pieniędzy.

Wideo - Steambot Chronicles

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper