Rogue Galaxy

Rogue Galaxy

8,3
63 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PS2 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
75 godzin
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
75 godzin

Rogue Galaxy - opis gry

O ile na PlayStation dominowały japońskie RPG-i z turowym systemem walki, to już na PlayStation 2 coraz bardziej popularne stawały się action RPG-i (na PS3 prawie całkowicie wyparły tytuły z turową mechaniką starć). Jedną z pozycji, które wpisywały się w taki krajobraz było Rogue Galaxy od deweloperów z Level-5, wydane 5 września 2007 roku w Europie.

Tytuł opowiada o losach Jastera Rogue'a, którego marzeniem od dziecka jest opuszczenie rodzinnej planety i eksploracja kosmosu. Pewnego dnia na miasteczko, w którym mieszka Jaster naciera agresywny potwór. Młodzian postanawia zatrzymać ofensywę bestii. Z pomocą dwójki kosmicznych piratów chłopakowi udaje się odeprzeć atak. Galaktyczni korsarze zwracają uwagę na odwagę Jastera i postanawiają zwerbować go do swojej załogi. Rozpoczyna się wielka przygoda, w trakcie której bohaterowie zwiedzą wiele niebezpiecznych planet.

Lokacje, po których porusza się gracz w Rogue Galaxy składają się z serii mniej lub bardziej ograniczonych korytarzy - nie znajdziemy tutaj otwartych przestrzeni jak w tytułach sandboksowych. Pod względem level-designu grze jest zdecydowanie bliżej do Dark Chronicle (Dark Cloud 2), niż do chociażby Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Tytuł jest również podobny do Dark Chronicle, jeśli chodzi o system walki. Potyczki prowadzone są na planszy eksploracji terenu, bez przechodzenia do oddzielnej areny. W trakcie starcia sterujemy tylko jednym bohaterem; istnieje jednak możliwość dynamicznego przełączania się między poszczególnymi zawodnikami. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym - częstotliwość ataków ograniczana jest jednak przez określoną pulę punktów, którą posiada każdy z bohaterów.

Wersja Rogue Galaxy wydana w Europie i USA zawierała liczne poprawki w stosunku do tej wydanej w Japonii. Najważniejszą zmianą było dodanie tekstur w większej rozdzielczości oraz z mniejszym stopniem kompresji - tytuł został wydany na DVD mieszczącym 8.5GB danych, a nie na standardowym krążku z 4.7GB danych. Na powiększenie objętości Rogue Galaxy złożyło się też dodanie szóstej, wodnej planety Alistia, której odwiedzenie jest opcjonalne. Dodane zostały również m.in. specjalne kostiumy dla zawodników z drużyny, a także świeży oręż, co podbiło jego ilość do 140 sztuk broni.

Wideo - Rogue Galaxy

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper