Ar tonelico 2: Melody of Metafalica

Ar tonelico 2: Melody of Metafalica

7,5
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
64 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2007
Europa:
05.06.2009
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
64 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2007
Europa:
05.06.2009

Ar tonelico 2: Melody of Metafalica - opis gry

Ar tonelico 2 to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana w Europie przez NIS America na PlayStation 2. Tytuł był kontynuacją Ar tonelico: Melody of Elemia, a jego akcja rozgrywała się półtora roku po wydarzeniach przedstawionych w tamtejszym kanonicznym zakończeniu.

Akcja Ar tonelico 2 rozgrywa się w tym samym uniwersum co poprzednik, choć tym razem odwiedzimy inny region świata. Głównym bohaterem jest rycerz o imieniu Croix, który zostaje wysłany z misją by wybadać źródła wybuchu śmiertelnie groźnej epidemii o nazwie Infel Phira Dependency. Będzie to jednak tylko początek jego przygody. Z czasem wyjdzie bowiem na jaw znacznie grubsza intryga rozmachem obejmująca cały świat Ar Ciel.

 

“Dwójka”, podobnie jak pierwowzór, oraz wiele innych gier jRPG, dzieli się na dwie odrębne części: eksplorację oraz walkę. Ta pierwsza nie różni się od oryginału z jednym wyjątkiem - nie ma już skoku, co sprawiło, że wyrugowano sekcje zręcznościowe. Inaczej wygląda rzecz z systemem walki, który doczekał się większych zmian. Nadal mamy tu do czynienia z losowymi starciami, jednak tym razem inaczej wygląda przebieg samych pojedynków. Dzielą się one na dwie fazy: ofensywną oraz defensywną. W trakcie tej pierwszej naparzamy tym, co mamy w posiadaniu aż do końca kolejki, przy drugiej staramy się odeprzeć ataki. Odpowiedni timing (wstrzelenie się we właściwy fragment pieśni Reyvateil) ma w produkcji Gust niebagatelne znaczenie i często zależy od niego nasze być lub nie być.

 

Tak jak w “jedynce” pojawiają się istoty zwane Reyvateil, które odgrywają tę samą rolę co poprzednio. Mogą one śpiewać pieśni wpływające na formę walczących postaci, ale musimy je bronić, bowiem nie są zbyt wytrzymałe. Do Ar tonelico 2 wraca możliwość zanurkowania w ich duszy, co umożliwia wyuczenie się nowych umiejętności albo w niektórych przypadkach skaptowanie kolejnego podopiecznego (a konkretnie - podopiecznej). Oczywiście w grze nie brakuje też ‘zwykłych’, ludzkich kompanów.

Wideo - Ar tonelico 2: Melody of Metafalica

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych