Oni Bungie

ONI

6,9
48 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
29.01.2001
Europa:
29.03.2001
Producent:
Bungie
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
29.01.2001
Europa:
29.03.2001

ONI - opis gry

Oni to gra akcji wyprodukowana przez Bungie i wydana przez Rockstar w 2001 roku. Tytuł udanie łączył cechy strzelaniny i bijatyki, co w momencie premiery było innowacyjnym rozwiązaniem. Wersja konsolowa ukazała się tylko na PlayStation 2.


Gra rozgrywa się w 2032 roku. Znaczna część planety nie nadaje się do życia, a jakby tego było mało światem wstrząsa kryzys ekonomiczny. Przywódcy państw postanawiają stworzyć wspólny światowy rząd, który nie tylko chwyci za twarz obywateli, ale także będzie trzymał ich w niewiedzy odnośnie kluczowych spraw. Główna bohaterka gry ma na imię Konoko i jest funkcjonariuszką ogólnoświatowej policji. Z czasem dowiaduje się jednak o brudach swoich przełożonych, w tym o fakcie, że ukrywają oni tajemnice odnośnie jej przyszłości, i postanawia samodzielnie odnaleźć odpowiedzi na wszystkie dręczące ją pytania.

Konoko ma do dyspozycji różne pukawki (pistolety, karabiny, wyrzutnie rakiet), ale w danym momencie może nosić ze sobą tylko jeden przedmiot. Podczas zmagań nie znajdziemy wiele amunicji, więc wielokrotnie jesteśmy zmuszeni walczyć wręcz. Możemy używać piąch, kopniaków i rzutów. Wraz z postępami nabywamy też nowe umiejętności.

W grze pojawiają się różne rodzaje przeciwników, których można podzielić według klas. O ich sile informują kolory - zielony (najsłabszy), niebieski i czerwony (najsilniejszy). W starciach oprócz broni i piąch pomagają nam także power-upy, jak spraye, które regenerują utracone zdrowie lub urządzenia sprawiające, że nasza podopieczna staje się niewidzialna.

Wbrew pozorom Oni to nie tylko bitka z falami nadciągających przeciwników. W trakcie rozgrywki pojawiają się też prostsze zagadki oraz większe lokacje, które możemy eksplorować (niektóre są naprawdę pokaźnych rozmiarów). Do ich zaprojektowania Bungie wynajęło dwóch architektów.

Wideo - ONI

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper