Star Wars: The Force Unleashed II

Star Wars: The Force Unleashed II

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS3 6.3
X360 6.6
Wii 5.7
DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
29.10.2010
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
29.10.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Star Wars: The Force Unleashed II (PS3)
5.5
Recenzja: Star Wars: The Force Unleashed II (PS3)

Star Wars: The Force Unleashed II - opis gry

Star Wars: The Force Unleashed II jest grą akcji z gatunku hack & slash wyprodukowaną i wydaną przez firmę LucasArts w październiku 2010 roku na PC oraz konsole PlayStation 3, Xbox 360 i DS. Ukazała się również wersja na konsolę Nintendo Wii, jednak opowiada za nią inny deweloper - Red Fly Studio.

The Force Unleashed II jest bezpośrednią kontynuacją wydanej pod koniec 2008 roku „jedynki”. Historia rozpoczyna się od ujawnienia, a raczej potwierdzenia faktu, że główny bohatere gry, Starkiller jest klonem. Jego mistrz Darth Vader chciał stworzyć armię idealnych sobowtórów głównego herosa, niestety jak to już kiedyś zostało powiedziane - Jedi nie można sklonować. Starkiller postanawia wyzwolić się spod łaski upadłego Anakina Skywalkera i ucieka z Kamino w celu uratowania swoich najbliższych przyjaciół. Za główny cel obiera sobie również odnalezienie zaginionej blondynki, Juno Eclipse. Twórcy, podobnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie, umieścili w grze dwa zakończenia.

 

W sferze rozgrywki The Force Unleashed II nie ochodzi od założeń oryginału, pozostając rasowym slasherem. Wrogów eliminujemy przy pomocy miecza świetlnego oraz tytułowej Mocy. Ta dostępna jest od samego początku, a zablokowane jest tylko kilka bardziej zaawansowanych sztuczek. Starkiller potrafi aktywować tryb furii, nazwany tutaj Force Fury, który sprawia, że na krótki czas stajemy się niezwykle potężni. Moc posiada szerokie zastosowanie - gracz może nią ciskać (pchnięcie mocą), użyć force lightning (błyskawice) czy tez grip (złapanie elementów otoczenia czy przeciwnika, ewentualnie rzucenie nim). Z czasem ciosów jest więcej, a nasze moce możemy za zdobyte punkty odpowiednio wzmacniać. Niestety większość uderzeń mieczem świetlnym jest podobna do siebie, a różnica polega głównie na ich sile. Trzeba również zaznaczyć, że paleta mocy protagonisty rozwinęła się w stosunku do części pierwszej - dysponujeny mocą przejmowania kontroli nad żołnierzami, potrafimy poruszać przedmiotami i zgniatać samoloty, możemy również uderzać prądem czy też rzucać mieczami świetlnymi. W przeciwieństwie do „jedynki”, deweloper nie przewidział żadnej formy zabawy wieloosobowej (jest on obecny jedynie w przygotowanej przez Red Fly Studio wersji na Nintendo Wii)

 

Pod względem oprawy graficznej The Force Unleashed II mocno przypomina dwa lata starszego poprzednika, czyli prezentuje się poprawnie. Mocnym punktem gry jest ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiada legendarny kompozytor John Williams, mający na koncie soundtracki do wszystkich filmów kinowych z serii Star Wars.

Wideo - Star Wars: The Force Unleashed II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper