Star Trek: The Game

Star Trek: The Game

4,4
31 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.2
PS3 4.5
X360 4.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.04.2013
Europa:
26.04.2013
Polska:
26.04.2013
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
23.04.2013
Europa:
26.04.2013
Polska:
26.04.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Star Trek: The Video Game (PS3)
3.0
Recenzja: Star Trek: The Video Game (PS3)

Star Trek: The Game - opis gry

Star Trek: The Game jest przygodową grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowaną przez studio Digital Extremes i wydaną przez japońską firmę Namco Bandai Games w kwietniu 2013 roku na konsole PlayStation 3, Xboksy 360 i komputery osobiste. Produkcja ta powstała na licencji hollywoodzkiego filmu science-fiction pod tym samym tytułem.

Fabuła gry osadzona jest pomiędzy wydarzeniami z pierwszego i drugiego filmu kinowego w reżyserii J.J. Abramsa. Głównym bohaterem Star Trek: The Game jest James T. Kirk (Chris Pine). Mężczyzna od dziecka sprawiał same kłopoty, nie potrafił się przystosować często pakował się w różnego rodzaju tarapaty. Za namową kapitana Pike'a (Bruce Greenwood), który przeczuwa, że Kirk posiada wielki talent - po tragicznie zmarłym ojcu, postanawia wykorzystać swą szansę i dołącza do kadetów Gwiezdnej Floty. Tam spotyka przedstawiciela rasy Wulkan, Spocka (Zachary Quinto) oraz zaprzyjaźnia się z lekarzem McCoyem i lingwistką Uhurą. Podczas obrad komisji, która podejrzewa, że Kirk oszukiwał na egzaminie, na Ziemię dociera sygnał o pomoc z rodzinnej planety Spocka, której grozi zagłada. Na misję ratunkową zostaje wysłana nowo utworzona załoga statku USS Enterprise.

Dalsza część tekstu pod wideo

W sferze rozgrywki Star Trek przypomina gry z cyklu czy Gears of War. By wycelować we wroga należy wcisnąć lewy spust - wówczas kamera przenosi się nad lewe ramię postaci, a pośrodku ekranu pojawia się celownik. Aby przejąć kontrolę nad jednym z bohaterów, należy przełączyć się strzałką na dowolną postać i wcisnąć odpowiedni przycisk. Dużym plusem tej produkcji jest tryb online. Wykonywanie misji razem ze znajomym w trybie kooperacji jest dużo bardziej emocjonujące niż granie samemu. Deweloper przywiązuje do tego elementu dużą wagę, o czym świadczą wypowiedzi w mediach, gdzie jeden z producentów określił tryb dla dwóch graczy jako „braterski co-op”. Dwaj bohaterowie dość znacząco różnią się od siebie - o ile Kirk najlepiej czuje się z bronią palną w dłoniach, tak Spock posiada kilka unikatowych technik, dzięki którym potrafi działać z zaskoczenia. Wraz z postępami w grze obaj zyskują dostęp do nowych umiejętności, broni oraz ulepszeń do swoich pukawek.

Oprawa graficzna w produkcji Digital Extremes rozczarowuje poziomem wykonania. Zdecydowanie lepiej wypada sfera audio Star Trek: The Game. Głosy postaciom użyczyli znani z dużego ekranu aktorzy, a za ścieżkę dźwiękową odpowiada znany hollywoodzki kompozytor, Michael Giacchino.

Wideo - Star Trek: The Game

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper