The Legend of Zelda: The Wind Waker

The Legend of Zelda: The Wind Waker

Ocena wg platformy:

GC 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
48 godzin
Premiery
Świat:
13.12.2002
Europa:
02.05.2003
Polska:
10.05.2003
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
48 godzin
Premiery
Świat:
13.12.2002
Europa:
02.05.2003
Polska:
10.05.2003

The Legend of Zelda: The Wind Waker - opis gry

The Legend of Zelda: The Wind Waker jest grą przygodową wyprodukowaną przez studio Nintendo EAD i wydaną przez firmę Nintendo w maju 2003 roku wyłącznie na konsolę GameCube. Na początku 2013 japońska firma ogłosiła, że przygotowuje remake tej produkcji, który ukaże się na Wii U.

Historia w The Legend of Zelda: The Wind Waker rozpoczyna się na malutkiej i spokojnej wysepce sto lat po wydarzeniach z pierwszej Ocarina of Time wydanej na Nintendo 64. Mieszkańcy wyspy mają swoje legendy i opowiastki - jedna z nich mówi o Bohaterze Czasu (The Hero of Time), który dzięki swemu niespotykanemu męstwu, niezwykłej odwadze oraz niesłychanym umiejętnościom pokonał niegdyś panoszące się po świecie zło pod postacią okrutnego Ganondorfa. Splugawiony do szpiku kości, pokonany i zhańbiony po wsze czasy został zamknięty daleko poza obszarem królestwa Hyrule. Teraz po upływie całego wieku złośliwiec postanawia o sobie przypomnieć, rzucając swój mroczny cień na ziemię. Pewnego dnia siostrę głównego bohatera, chłopca imieniem Link, porywa jeden ze sług Ganondorfa. Protagonista nie ma innego wyjścia, jak chwycić za tarczę oraz miecz, a następnie wyruszyć Aryll na ratunek.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka w The Wind Waker pozostaje wierna swoim korzeniom, choć ze względu na fakt, iż gra powstała na znacznie mocniejsze platformy niż wcześniej, gameplay został oczywiście wzbogacony o nowe elementy. Produkcja Nintendo dzieli się na trzy podstawowe segmenty: eksplorację, walkę oraz zbieractwo. Gracz ma początkowo dostęp do niewielkiej liczby lokacji, jednak wraz z rozwojem fabuły pozyskuje nowe umiejętności i gadżety, dzięki którym Link jest w stanie dostać się w niedostępne wcześniej miejsca. System walki nie jest rozbudowany, jednak poziom trudności znacznie wzrasta, gdy protagonista przemierza pełne wrogów dungeony. Tym razem zabawa w przenoszenie się pomiędzy lokacjami została wzbogacona o nowym element - kontrolą nad wiatrem. Autorzy w tej części oddali graczowi do dyspozycji tytułową batutę - The Wind Waker. Dzięki niej Link może popłynąć na łodzi tam, gdzie chce, a po pewnym czasie przywoływać może trąby powietrzne do przenoszenia się z jednego krańca świata na drugi. Zupełną nowością jest także podnoszenie oręża po przeciwnikach, takiego jak wielkie włócznie, ogromne miecze czy drewniane pałki.

 

Tym, co najbardziej odróżnia The Wind Waker od starszych odsłon cyklu, jest przepiękna grafika wykonana w technice cel-shading. Bohaterowie tradycyjnie już nie posiadają kwestii mówionych. Wysoki poziom niezmiennie trzyma ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiada w tej części kwartet japońskich kompozytorów.

Wideo - The Legend of Zelda: The Wind Waker

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper