Seven: The Days Long Gone

Seven: The Days Long Gone

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fool's Theory
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
01.12.2017
Europa:
01.12.2017
Polska:
01.12.2017
Producent:
Fool's Theory
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
01.12.2017
Europa:
01.12.2017
Polska:
01.12.2017

Seven: The Days Long Gone - opis gry

Seven: The Days Long Gone to gra RPG (z rzutem izometrycznym) wyprodukowana przez IMGN.PRO wespół z polskim studiem Fool’s Theory założonym przez byłych pracowników CD Projekt. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

Fabuła - Seven: The Days Long Gone

Akcja Seven: The Days Long Gone rozgrywa się w fantastycznym świecie łączącym elementy science-fiction oraz fantasy (podobnie jak w wydanym w podobnym czasie Elex niemieckiego studia Piranha Bytes). Głównym bohaterem jest Teriel, złodziej, który pechowo daje się złapać i w efekcie trafia na więzienną wyspę Peh, gdzie -- łagodnie rzecz ujmując -- panuje zaostrzony rygor, a skazańcy wykonują ciężkie prace ku chwale imperatora. Teriel ma też o tyle gorzej, że w jego głowie tkwi demon, który informuje bohatera, że zdoła on uciec, jeśli będzie pokornie wypełniał rozkazy.

Rozgrywka - Seven: The Days Long Gone

Rozgrywka toczy się w otwartym świecie - Teriel może się poruszać po wyspie Peh z dużą swobodą (choć pamiętać należy, że na wyspie są różne punkty dostępu; do niektórych miejsc nie dostaniemy się, jeśli nie posiadamy specjalnej wizy). Eksploracja, jak przystało na RPG, odgrywa bardzo ważną rolę, zwłaszcza że w Seven nowe umiejętności zdobywamy przeczesując otoczenie. W podobny sposób wchodzimy też w posiadanie ekwipunku, przy czym w jego przypadku znaczenie ma też handel oraz wykonywanie questów dla NPC-ów.

Jeśli chodzi o eksplorację, nie od czapy jest skradanie, ponieważ Teriel jest złodziejem biegłym w swym fachu. Bohater potrafi dotrzeć niemal wszędzie, a do celów prowadzi często więcej niż jedna droga. To nie wszystko. Nasz podopieczny może także wchodzić do budynków przez okna lub przebierać się za strażników. Takie ostrożne podejście jest często właściwe, ponieważ przeciwnicy mają nad nami przewagę liczebną. Sam system walki jest natomiast bardziej zręcznościowy.

Muzykę do Seven napisał Marcin Przybyłowicz, autor ścieżki dźwiękowej m.in. do Wiedźmina 3.

Produkcja doczekała się rozbudowanej edycji pt. Seven: Enhanced Edition, która zawierała 'podstawkę', rozszerzenie Drowned Past i poprawiała niektóre błędy.

Wideo - Seven: The Days Long Gone

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych