Dungeons 3

Dungeons 3

8,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Realmforge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.10.2017
Europa:
13.10.2017
Producent:
Realmforge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.10.2017
Europa:
13.10.2017

Dungeons 3 - opis gry

Dungeons 3 to gra strategiczna wyprodukowana przez Realmforge Studios i wydana przez Kalypso Media. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Rozgrywka polegała w nim na budowaniu i zarządzaniu lochami/dungeonami.

Dungeons 3 to bezpośrednia kontynuacja części drugiej. W wyniku prowadzonych wówczas działań zło wygrało i zapanowało nad światem. Po tych wydarzeniach minęło trochę czasu. Jak się okazało, na zwycięski pochód zła czekają nowe, tym razem zamorskie krainy. W grze wcielamy się w Wielkie Zło, które przejmuje kontrolę nad kapłanką mrocznych elfów, Thalyą, mającą poprowadzić jego siły do zwycięstwa. Problem w tym, że Thalya rozdarta jest między swoją jasną i mroczną stroną.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzecia część serii rozwija rozwiązania z poprzedniej. Akcja rozgrywa się na dwóch ‘poziomach’ - pierwszy to podziemia, drugi to powierzchnia, gdzie toczą się bitwy przywodzące na myśl bardziej tradycyjne RTS-y. Nasze zadanie polega przede wszystkim na budowanie lochów, których nie dadzą rady pokonać bohaterowie, czyli jasna strona mocy, oraz w nieco dalszej kolejności budowaniu armii. Bardzo ważną rolę odgrywają w tym kontekście ‘małe smarki’ (little snots), które wykonują szereg podstawowych obowiązków: burzą ściany, budują nowe pomieszczenia, zbierają złoto itd. Jeśli chodzi o pomieszczenia, w Dungeons 3 pojawiają się te znane z poprzednich odsłon oraz zupełnie nowe. Mają one różne zadania, np. dostarczają żywności lub służą do przekabacania nieprzyjaciół na naszą stronę. Do rozbudowy lochów potrzebujemy środków - służą do tego mana i złoto.

W grze pojawiają się trzy frakcje: Horda, Nieumarli i Demony. Twórcy zaimplementowali także drzewko rozwoju, które czyni zarządzanie bardziej przystępnym. Nie musimy już bowiem spełniać określonych warunków, aby otrzymać do dyspozycji jakieś potwory. Zamiast tego należy je sobie odblokować dzięki drzewku.

Kampania składa się z dwudziestu misji. Te mogą stawiać przed nami rozmaite wytyczne. A oprócz trybu singlowego, którego ukończenie zabiera jakieś 20 godzin, twórcy zaimplementowali też wydłużający żywotność zabawy multiplayer dla dwóch osób (kooperacja) oraz generowane losowo plansze.

Wideo - Dungeons 3

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper