Spartan: Total Warrior

Spartan: Total Warrior

Ocena wg platformy:

PS2 7.9
XBOX 8.0
GC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
07.10.2005
Europa:
07.10.2005
Polska:
20.10.2005
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
07.10.2005
Europa:
07.10.2005
Polska:
20.10.2005

Spartan: Total Warrior - opis gry

Spartan: Total Warrior jest pierwszą, konsolową grą studia Creative Assembly, która w 2005 roku została wydana na PlayStation 2, Xboxa i GameCube'a. Twórcy nie oferują jednak graczom strategii, lecz oddają w ich ręce grę akcji, która przywodzi na myśl takie tytuły jak chociażby seria God of War.

Akcja Spartan: Total Warrior rozgrywa się w Starożytnej Grecji, która jest atakowana przez rzymską armię. W grze można spotkać zarówno postacie historyczne, takie jak król Leonidas, jak i bohaterów greckiej mitologii (na przykład Castora i Polluxa). Choć rozgrywka opiera się przede wszystkim na walce z zastępami przeciwników, od czasu do czasu głównemu bohaterowi przychodzi rozwiązywać proste zagadki. Twórcy postawili w tym przypadku na dynamikę i efektowność - bohater może wyprowadzać dwa rodzaje ataków. Szybki atak koncentruje się na jednym przeciwniku, podczas gdy drugi zadaje obrażenia całej grupie oponentów.  Kampania składa się z czternastu rozdziałów, w trakcie których odwiedzamy takie miejsca jak Sparta, Ateny, Troja oraz Rzym. W zamian za zabijanie wrogów, bohater zdobywa punkty umiejętności, które gracz może rozdysponować pomiędzy magię, siłę psychiczną oraz siłę pancerza.

Tytułowy i nieposiadający imienia Spartiata posługuje się bronią białą. Do jego dyspozycji oddano miecz i tarczę, które są podstawowym rodzajem oręża. W miarę postępów w grze, w jego ręce dostają się również Ostrza Ateny, gigantyczny młot, Włócznia Achillesa oraz łuk, który potrafi strzelać kilkoma strzałami naraz. Każda broń ma swoje wady i zalety, a kluczem do sukcesu jest sprawne żonglowanie nimi i wykorzystywanie ich mocnych cech. Ponadto, kiedy pasek "Siły Bogów" zostanie naładowany, bohater może skorzystać z magicznych mocy - tych jest kilka, a rodzaj używanego przez niego czaru zależy od tego, jaką broń dzierży w danym momencie w rękach. W trakcie rozgrywki często przychodzi nam się mierzyć z większymi grupami oponentów, gdyż bohater bierze udział w wielu olbrzymich bitwach. Oprócz kampanii deweloperzy zaimplementowali tutaj również Tryb Areny, w którym należy stawić czoła następującym po sobie falom przeciwników.

Wideo - Spartan: Total Warrior

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych