Ancestors Legacy

Ancestors Legacy

8,1
16 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.7
PS4 7.6
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Destructive Creations
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.05.2018
Europa:
22.05.2018
Polska:
22.05.2018
Producent:
Destructive Creations
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.05.2018
Europa:
22.05.2018
Polska:
22.05.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Ancestors Legacy (PC)
7.5
Recenzja: Ancestors Legacy (PC)
PC

Ancestors Legacy - opis gry

Ancestors Legacy to gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) wyprodukowana przez polskie studio Destructive Creations i wydana przez 1C Company. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach.

Ancestors Legacy to gra strategiczna czasu rzeczywistego, która stara się w miarę wiernie odwzorowywać średniowieczne realia. Do wyboru mamy cztery frakcje: Wikingów, Anglosasów, Germanów bądź Słowian. Pod względem rozgrywki produkcji polskiego studia Destructive Creations bliżej do gier w rodzaju Company of Heroes, a nie do większości RTS-ów, w których toczy się bitwy na większą skalę. Tutaj natomiast liczba jednostek pod naszą komendą jest mniejsza, co przekłada się na większe możliwości taktyczne. Jednostki podzielone są na pięć kategorii (dwa typy piechoty, kawaleria, dystansowe i sprzęt ciężki), które funkcjonują na podobnych zasadach co zabawa w papier-nożyce-kamień. To znaczy, że jednostka x może się dobrze spisywać w starciu z jednostką y, ale już niekoniecznie poradzi sobie z jednostką z. W grze zaimplementowano także pewne elementy RPG. Jednostki da się rozwijać gromadząc doświadczenie i ulepszając sprzęt (do czego potrzebujemy żelaza), co sprawia, iż musimy dbać o podopiecznych. Utrata doświadczonego wojaka może być podwójnie bolesna.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ancestors Legacy kładzie większy nacisk na walkę, ale inny ważny element RTS-ów, czyli rozbudowa bazy, też jest tutaj obecny, choć nie stanowi on aż tak istotnej części całości. Stawianie nowych obiektów jest np. bardzo uproszczone. Jeśli posiadamy odpowiednią ilość surowców i wybierzemy pożądany obiekt, gra wybuduje go sama bez pytania nas o lokalizację. Podobnie rzecz ma się z surowcami. Gromadzimy trzy (żywność, drewno i wspomniane żelazo), a konkretnie gromadzą je chłopi, których możemy masowo wysłać do pracy jednym kliknięciem.

Poza kampanią (tzn. kampaniami) gra oferuje też tryb potyczki, w tym także multiplayer.

Wideo - Ancestors Legacy

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper