Anodyne

Anodyne

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Analgesic Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
22.03.2013
Europa:
22.03.2013
Producent:
Analgesic Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
22.03.2013
Europa:
22.03.2013

Anodyne - opis gry

Anodyne to gra action-adventure wyprodukowana przez Analgesic Productions. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego rozgrywka inspirowana była klasycznymi częściami serii The Legend of Zelda.

Anodyne inspirowane jest klasycznymi, dwuwymiarowymi odsłonami serii The Legend of Zelda, choć akcja gry rozgrywa się nie w świecie fantasy, tylko w czasach bardziej współczesnych. Głównym bohaterem jest białowłosy młodzieniec o imieniu Young, który zmaga się z siłami Ciemności. W trakcie rozgrywki odwiedzamy jego podświadomość podróżując do wielu mniej lub bardziej surrealistycznych miejsc: do plaż, lasów, lochów, świątyń, itd. Są wśród tych miejscówek także hotele i przestrzeń kosmiczna.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Anodyne to dość standardowy przedstawiciel swojego gatunku. Nasz podopieczny podczas zmagań walczy z przeciwnikami, zbiera przedmioty i rozwiązuje zagadki środowiskowe. Świat Anodyne składa się z różnych regionów, a każdy z nich bazuje na jakimś innym motywie przewodnim. By dostać się do niektórych miejsc, potrzebujemy kluczy lub kart. W niektórych przypadkach potrzebujemy umiejętności, dzięki którym możemy zajrzeć do niedostępnych normalnie lokacji. 

Young zaczyna skromnie. Do walki z przeciwnikami używa miotły, ale z czasem ten stan rzeczy można zmienić, zdobywając nowe umiejętności. Także wskaźnik informujący o stanie zdrowia jest początkowo skromny, ale można go -- wzorem wspomnianej Zeldy -- rozbudować z czasem. W razie wpadki jesteśmy przenoszeni do ostatniego checkpointu. Liczba kontynuacji jest nieograniczona. 

O czym warto wspomnieć, w razie kłopotów z niektórymi łamigłówkami możemy skorzystać ze specjalnego pyłu.

Wideo - Anodyne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper