Owlboy

Owlboy

8,0
28 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.1
PC 7.4
PS4 8.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
D-Pad
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2016
Europa:
01.11.2016
Producent:
D-Pad
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
01.11.2016
Europa:
01.11.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Owlboy (PS4)
9.0
Recenzja: Owlboy (PS4)
NS PC PS4 XONE

Owlboy - opis gry

Owlboy to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne norweskie studio D-Pad Studio. Tytuł ukazał się na komputerach. Co warto dodać, jego produkcja trwała dziewięć lat - od 2007 roku.

Produkcja D-Pad Studio rozgrywa się w świecie, w którym w przeszłości wydarzyła się wielka katastrofa. W jej wyniku część lądów zaczęła unosić się w powietrzu. Obecnie latające wyspy powstałe w ten sposób stały się domem dla różnych istot, w tym Otusa, tutejszego głównego bohatera, półczłowieka, półsowę. Zmagania Otusa rozpoczynają się gdy jego wioska zostaje zaatakowana przez piratów. Wyrusza on w podróż, która nie tylko będzie miała na celu powstrzymać niebezpieczeństwo, ale ujawni też prawdę o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości ludu, do którego należy protagonista.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Otus dysponuje tylko kilkoma umiejętnościami - jest to chociażby szybkie kręcenie się wokół własnej osi oraz latanie. W starciach z przeciwnikami główny bohater potrzebuje już kogoś do pomocy. Każda spotkana podczas przygody postać dysponuje innym uzbrojeniem/umiejętnościami. Na przykład Geddy, pierwszy nasz towarzysz, posiada pistolet. ‘Głównych’ pomocników jest trzech, lecz poza tym spotykamy też tych tymczasowych na pewnych etapach przygody.

Oprócz walki Otusowi przychodzi też rozwiązywać proste łamigłówki. Zwykle polegają one na przyniesieniu jakiegoś przedmiotu (bomby, klucza) w odpowiednie miejsce. W trakcie podróży nasz podopieczny gromadzi również monety. Jeśli uzbieramy ich wystarczająco dużo, odblokowujemy upgrade’y dla bohatera lub jego towarzyszy. Liczba monet jest ograniczona i gra informuje nas ile świecidełek znajduje się w danej lokacji.

Wideo - Owlboy

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper