Children of Morta

Children of Morta

8,0
50 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.1
PC 7.9
PS4 8.4
XONE 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dead Mage
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
03.09.2019
Europa:
15.10.2019
Polska:
15.10.2019
Producent:
Dead Mage
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
03.09.2019
Europa:
15.10.2019
Polska:
15.10.2019

Recenzja redakcji

Children of Morta - recenzja gry. Rodzinna przygoda
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.5
Children of Morta - recenzja gry. Rodzinna przygoda
NS PC PS4 XONE

Children of Morta - opis gry

Children of Morta to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Dead Mage i wydana przez 11 bit studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w fantastycznej krainie, której zagrażać zaczęło pradawne zło - szerzące się coraz śmielej Zepsucie. Powstrzymać je mogą tzw. Strażnicy Morty, czyli w tym konkretnym przypadku rodzina Bergsonów. Opowieść przedstawiona w produkcji Dead Mage/11 bit studios rozkłada akcenty nieco inaczej niż większość pozycji reprezentujących gatunek fantasy, skupiając się nie tyle na heroicznych zmaganiach z siłami zła w celu uratowaniu świata, tylko na prostych uczuciach (miłości, nadziei, tęsknocie, niepewności), a także stracie i poświęceniu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Children of Morta to gra action-RPG w konwencji hack’n’slash przypominającej trochę serię Diablo i z elementami roguelike. Podczas zmagań przejmujemy kontrolę nad Bergsonami. Poszczególni członkowie rodziny różnią się od siebie dość znacząco pod względem umiejętności: np. John, który ze względu na swoją wytrzymałość odgrywa rolę ‘czołgu’, posługująca się zaklęciami Lucy czy potrafiący znikać i ciskać sztyletami Kevin. Wszystkich grywalnych postaci jest sześć.

Opowieść przedstawiona w grze składa się z kilku aktów, a jeden akt to kilka pomniejszych plansz, które różnią się tematycznie. Nasze zadanie polega na przedarciu się przez lokacje pełne nieprzyjaciół i pokonaniu bossa. Mapy są generowane proceduralnie, a tu i ówdzie bierzemy udział w specjalnych wyzwaniach, do których dochodzi na planszach oddzielonych barierami od reszty. Po ich zaliczeniu (np. pokonaniu pewnej liczby fal nieprzyjaciół) otrzymujemy strzępy informacji rzucających więcej światła na fabułę lub różne użyteczne przedmioty.

Na uwagę zasługuje fakt, iż podczas rozgrywki musimy regularnie zmieniać postacie, by dać im odpocząć i uporać się z negatywnymi efektami działania Zepsucia. Jeśli tego nie uczynimy, zmniejszy się maksymalna liczba HP bohatera/bohaterki. 

Wideo - Children of Morta

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper