Big Bang Mini

Big Bang Mini

7,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arkedo Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.01.2009
Europa:
06.03.2009
Producent:
Arkedo Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.01.2009
Europa:
06.03.2009

Big Bang Mini - opis gry

Big Bang Mini to strzelanka w konwencji przywodzącej na myśl shmupy. Za jej produkcję odpowiadało francuska ekipa Arkedo Studio, a za wydanie SouthPeak Interactive. Tytuł ukazał się na NDS-ie.

Rozgrywka - Big Bang Mini

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra nie posiada fabuły. W trakcie rozgrywki odwiedzamy naszym statkiem, jeśli można to tak nazwać, dziewięć miast i zestrzeliwujemy różne mniej lub bardziej cudaczne/abstrakcyjne obiekty, jak baloniki, klaunów czy bałwany. Każdy level/miasto wieńczy starcie z bossem.

Rozgrywka toczy się na dwóch ekranach konsoli. My możemy poruszać się tylko po tym dolnym, a w większości przypadków przeciwnicy pojawiają się na górnym. Gra robi użytek z funkcji ekranu dotykowego. Stylusem stukamy po ekranie lub po nim jeździmy. Do dyspozycji mamy na przykład rakiety, które wystrzeliwuje się po wykonaniu ruchu w górę, ale oprócz tego z czasem dochodzą różne nowe możliwości, jak ściana blokująca pociski nieprzyjaciół, którą także stawia się za pomocą gestów wykonanych na ekranie dotykowym.

Naszym podstawowym zadaniem jest zestrzeliwać pojawiających się przeciwników i zbierać pozostawiane przez nich gwiazdki. Rozgrywka może dać nam w kość zwłaszcza z dwóch powodów. Raz - każdy celny atak nieprzyjaciela oznacza zgon. Dwa - wystrzelona przez nas rakieta, która nie trafiła w cel, rozpada się w powietrzu tworząc śmiertelnie niebezpieczne odpadki.

Po przejściu levelu możemy wziąć udział w minigierce polegającej na łączeniu punktów. Po przejściu głównego trybu odblokowujemy dwa kolejne: mission mode (stare levele z nowymi wyzwaniami) oraz challenge mode (nabijanie punktów z myślą o sieciowych rankingach). Dostępny jest też relax mode, gdzie skupiamy się na tworzeniu fajerwerków (fajerwki to zresztą często pojawiający się tutaj motyw), oraz multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Big Bang Mini

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper