Soul Sacrifice Delta

Soul Sacrifice Delta

8,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous AQL
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.03.2014
Europa:
14.05.2014
Producent:
Marvelous AQL
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.03.2014
Europa:
14.05.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Soul Sacrifice Delta (PS Vita)
9.0
Recenzja: Soul Sacrifice Delta (PS Vita)

Soul Sacrifice Delta - opis gry

Soul Sacrifice Delta to gra action-adventure wyprodukowana przez Marvelous AQL i należące do Keijiego Inafune studio Comcept. Tytuł ukazał się na PlayStation Vita i był rozbudowaną wersją Soul Sacrifice. W Europie i USA ukazał się tylko w dystrybucji cyfrowej.

Fabularne założenia nie uległy zmianie względem oryginału. Głównym bohaterem jest stworzona przez gracza postać, którą pojmano, by służyła za ofiarę dla pragnącego zachować nieśmiertelność czarnoksiężnika Magusara. Protagonista odnajduje jednak w swoim więzieniu tajemniczą księgę pozwalającą mu przeżyć dokonania jego oprawcy i w ten sposób nabyć niezbędne umiejętności potrzebne do wydostania się z pułapki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzonem rozgrywki pozostaje system pozwalający składać ofiary w celu zdobycia nowych zdolności - mogą to być ludzie lub przedmioty (kamienie, drewno). Po pokonaniu przeciwnika podejmujemy decyzję, co z nim zrobić. Opcje są dwie: albo poświęcamy go, albo darujemy mu życie. W tym drugim przypadku możemy zregenerować zdrowie naszemu podopiecznemu, ale nie zawsze jest to najlepsze wyjście. Potężniejszy oponenci wymagają bowiem ‘poważniejszych’ środków, a tych nie da się zdobyć bez pozbawienia kogoś życia. Poświęcać możemy też ponadto własnych towarzyszy broni oraz własne części ciała, co owocuje odpaleniem najpotężniejszych zaklęć. Struktura gry podzielona jest na misje polegające na walce - raz z płotkami, innym razem z bossami.

Delta wprowadza kilka mniejszych i większych nowości. Największa to prawdopodobnie wprowadzenie trzeciej frakcji zwanej Grim, która, tak jak pozostałe, posiada swoją własną historię (choć najkrótszą ze wszystkich). Oprócz tego mamy jeszcze nowych bossów (niektórzy z nich bazują na postaciach znanych z bajek), lekkie modyfikacje w systemie walki i interfejsie, więcej opcji kreowania własnej postaci, a także dwa zupełnie nowe zakończenia dostępne w zależności od tego, jaką decyzję podejmiemy po ostatnim starciu.

Tak jak pierwowzór, Delta posiada tryb fabularny, jednak rozgrywka została tu stworzona zwłaszcza z myślą o multiplayerze. Zmagać mogą się cztery osoby lokalnie lub przez sieć.

Wideo - Soul Sacrifice Delta

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper