Ragnarok Odyssey Ace

Ragnarok Odyssey Ace

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.7
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.08.2013
Europa:
30.04.2014
Producent:
Game Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.08.2013
Europa:
30.04.2014

Ragnarok Odyssey Ace - opis gry

Ragnarok Odyssey Ace to gra typu action-RPG, której akcja rozgrywała się w uniwersum popularnego MMORPG Ragnarok Online. Ace to rozbudowana wersja RO, za jego produkcję odpowiadało studio Game Arts kojarzone zwłaszcza dzięki serii Grandia. Tytuł trafił na PlayStation Vita i PlayStation 3.

Fabuła w Ragnarok Odyssey jest kwestią drugo-, a może i trzeciorzędną. Akcja ma miejsce w świecie inspirowanym mitologią nordycką, gdzie upadek bogów doprowadził do konfliktu między dwiema rasami - ludźmi i gigantami.

Produkcji GameArts bliżej do serii Monster Hunter, niż do bardziej tradycyjnych przedstawicieli gatunku jRPG. W ROA nie brakuje zbieractwa użytecznych przedmiotów, tworzenia własnych, interakcji z napotykanymi NPC-ami, systemu profesji, ale zarazem twórcy zrezygnowali z nabijania poziomów doświadczenia, a postępy w grze osiągamy podejmując się nowych zadań w gildii.

Na początku sami tworzymy własną postać. Kombinacji jest ponad 20 tysięcy, co daje sposobność do stworzenia w pełni unikalnego wizerunku. Potem wybieramy jedną z sześciu profesji. Każda posiada pewną ilość dostępnych tylko dla siebie umiejętności oraz różne wady i zalety.

Walki odbywają się w czasie rzeczywistym. Zamiast standardowego systemu rozwoju w ROA używamy kart, które podpięte pod ekwipunek dają boosta do statystyk. Zdobyć je można w sklepach lub od pokonanych przeciwników.

Wersja Ace wprowadziła sporo zmian, choć na miano sequela nie zasługuje. Dodano wszystkie wydane wcześniej dlc, nowe skille, nowych przeciwników, nowy interfejs graficzny, zbalansowano rozgrywkę i nie tylko. Największa nowość to dungeon z generowanymi losowo pomieszczeniami (Yggdrasil Tower) oraz epizod mający miejsce po zakończeniu wątku fabularnego. Na uwagę zasługuje również fakt, iż muzykę do Ace pomagał pisać Nobuo Uematsu, najlepiej znany jako kompozytor serii Final Fantasy.

Wideo - Ragnarok Odyssey Ace

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper