Sonic Origins

Sonic Origins

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.06.2022
Europa:
23.06.2022
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.06.2022
Europa:
23.06.2022

Sonic Origins - opis gry

Sonic Origins to kolekcja pięciu gier z serii Sonic the Hedgehog. Składanka ukazała się z okazji 30. urodzin cyklu na komputerach oraz konsolach. Za jej przygotowanie odpowiadała Sega.

Składanka Sonic Origins oferuje pięć gier z serii Sonic the Hedgehog wydanych w latach 90. Są to:

Sonic the Hedgehog

W produkcji Segi wcielamy się w postać tytułowego niebieskiego i ponaddźwiękowego jeża Sonica, który musi uratować mieszkańców Południowej Wyspy przed knowaniami szalonego naukowca Ivo Robotnika (Eggmana w japońskiej wersji), a także nie dopuścić, by położył on łapy na sześciu kryształach posiadających wielką moc.

Sonic byłby dość standardowym dwuwymiarowym platformerem gdyby nie jeden fakt - potrafi on rozwijać ponaddźwiękowe prędkości. Umiejętność ta przydaje się na przestrzeni całej gry, chociażby do pokonywania przeszkód, np. pętli. Drugą charakterystyczną zdolnością naszego podopiecznego jest możliwość zwinięcia się w kulkę, dzięki czemu jest sobie w stanie radzić z przeciwnikami.

Gra składa się z sześciu światów, a każdy z nich to trzy pomniejsze levele. Na końcu każdego [świata] czeka na nas pojedynek z Dr. Robotnikiem.

Sonic the Hedgehog 2

W drugiej części Sonic the Hedgehog tytułowy bohater po raz kolejny zetrze się z szalonym naukowcem Ivo Robotnikiem, który za pomocą swoich robotów ma zamiar przejąć kontrolę nad światem. Tym razem pomoże mu jednak lis Miles, dla którego w występ w Sonic 2 był pierwszym w historii.

Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru postaci. Dostępne są trzy opcje - Sonic, Tails lub obaj jednocześnie. W tym ostatnim przypadku drugi gracz może dołączyć w każdej chwili. Tak jak w poprzedniej części, odwiedzamy tutaj różne światy podzielone na pomniejsze plansze. Każdy z nich zwieńczony jest walką z bossem.

Sonic the Hedgehog 3

Gra jest bezpośrednią kontynuacją drugiej części. Sonic pokonał w niej szalonego naukowca Ivo Robotnika, którego kosmiczna baza rozbiła się na latającej wyspie o nazwie Angel Island. Tam antagonista próbuje wylizać rany, by ponownie spróbować zawojować świat, w czym tytułowy bohater musi mu przeszkodzić. Na wspomnianej wyspie spotyka też Knucklesa, ostatniego przedstawiciela zaginionej cywilizacji, który jest strażnikiem kryształu o potężnej mocy.

Podobnie jak w części drugiej, do wyboru mamy dwie postacie (Sonic i Tails) oraz wariant, w którym podczas przygody obie działają jednocześnie. W takim przypadku drugi gracz może dołączyć do zabawy w każdej chwili. Na przejście czeka sześć światów - każdy składa się z dwóch plansz i starcia z bossem.

Akcja gry toczy się zaraz po zakończeniu trzeciej odsłony Sonic the Hedgehog. Kosmiczna broń Dr. Robotnika została zniszczona, ale to nie koniec zmagań niebieskiego jeża. Szalony naukowiec nie przestaje knuć, a jakby tego było mało Sonicowi przeszkadza Knuckles, ostatni przedstawiciel dawnej rasy, który ma go za czarny charakter.

Sonic & Knuckles pod względem rozgrywki niemal nie odbiega od Sonic 3, choć tym razem Tailsa zastąpił Knuckles. Między oboma bohaterami są pewne różnice. Sonic może wyżej skakać i ma do dyspozycji osłony, natomiast Knuckles potrafi wspinać się po ścianach, szybować w powietrzu i przebijać się przez niektóre bariery.

Sonic CD

Sonic CD także jest dwuwymiarową platformówką. To, co wyróżnia grę na tle poprzedników, to mechanika związana z czasem. W trakcie przechodzenia ‘zwykłych’ poziomów możemy natknąć się na specjalne znaki pozwalające podróżować bohaterowi między epokami. Wybierając przeszłość lub przyszłość i rozpędzając się Sonic trafi w pożądane miejsce. Nie jest to bez znaczenia. Epoki różnią się layoutem, przeciwnikami oraz przeszkodami.

Nowości - Sonic Origins

Składanka oferuje dodatkową zawartość oraz funkcje robiące użytek z możliwości współczesnych platform.

Wideo - Sonic Origins

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper