Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

8,1
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS3 6.8
X360 -
SMD 8.4
SMS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.11.1992
Europa:
24.11.1992
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.11.1992
Europa:
24.11.1992

Sonic the Hedgehog 2 - opis gry

Sonic the Hedgehog 2 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę najpierw na Mega Drive i Master System, gdzie była poważnym rywalem dla serii Super Mario od Nintendo, a później przeniesiona także na różne inne platformy - między innymi PC, PlayStation 3, Xbox 360 itd.

W drugiej części Sonic the Hedgehog tytułowy bohater po raz kolejny zetrze się z szalonym naukowcem Ivo Robotnikiem, który za pomocą swoich robotów ma zamiar przejąć kontrolę nad światem. Tym razem pomoże mu jednak lis Miles, dla którego w występ w Sonic 2 był pierwszym w historii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru postaci. Dostępne są trzy opcje - Sonic, Tails lub obaj jednocześnie. W tym ostatnim przypadku drugi gracz może dołączyć w każdej chwili. Tak jak w poprzedniej części, odwiedzamy tutaj różne światy podzielone na pomniejsze plansze. Każdy z nich zwieńczony jest walką z bossem.

W ‘dwójce’ powraca patent ze złotymi pierścieniami. Pełnią one rolę tutejszych znajdziek, a także chronią przed utratą życia. Jeśli nasz podopieczny wejdzie w kontakt z czymś lub kimś ‘nieprzyjemnym’ traci wszystkie pierścienie, jeśli spotka go coś złego przy pustych kieszeniach - traci życie. Życie stracić też można po upadku w przepaść lub po dziesięciu minutach męczarni z jedną planszą. Ukończenie jednego etapu z co najmniej pięćdziesięcioma pierścieniami przenosi nas na bonusowy level, gdzie biegnąć po pseudotrójwymiarowej rynnie próbujemy zdobyć tzw. “chaos emerald”.

Poza głównym ‘wątkiem’ gra oferuje również multiplayerową rywalizację. Gracze próbują jak najszybciej zaliczyć planszę, zebrać jak najwięcej punktów, otworzyć jak najwięcej skrzyń itd.).

Wideo - Sonic the Hedgehog 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper