Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

8,7
35 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Retro Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
16.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.02.2014
Europa:
21.02.2014
Polska:
21.02.2014
Producent:
Retro Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
16.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.02.2014
Europa:
21.02.2014
Polska:
21.02.2014

Donkey Kong Country: Tropical Freeze - opis gry

Donkey Kong Country: Tropical Freeze to side-scrollowany platformer wyprodukowany przez Retro Studios i wydany przez Nintendo na konsolę Wii U. Gra była kontynuacją wydanego na Wii w 2010 roku Donkey Kong Country Returns, który zdobył duże uznanie zarówno wśród graczy, jak i recenzentów.

Grę rozpoczyna scena z urodzin Donkey Konga, które psuje armia Snomadów, zwierzaków stylizowanych na wikingów. Snomadzi wypuszczają mroźny wiatr, który pokrywa lodem wyspę małpiszonów, a ich samych wywiewa hen daleko. Zadanie jest proste: Donkey Kong wraz z przyjaciółmi musi wrócić do domu i wykurzyć z niego najeźdźców.

Dalsza część tekstu pod wideo

Donkey Kong wraz z trójką towarzyszy będzie musiał przebić się przez sześć wysp, by ostatecznie uporać się ze Snomadami. Fundamenty rozgrywki pozostały bez zmian, tzn. brniemy po wyznaczonej ścieżce pokonując coraz bardziej wymyślne przeszkody, pokonując przeciwników, a od czasu do czasu także bossów. Nowa jest m.in. umiejętność wyciągania przedmiotów z ziemi, rzucania przeszkadzajkami, dynamiczna kamera uatrakcyjniająca przeprawę przez kolejne levele, a także możliwość konfigurowania pada.

Oprócz Donkey Konga w grze pojawia się również Diddy Kong, Dixie Kong i Cranky Kong (ten ostatni po raz pierwszy jest grywalny). Każdy z małpiszonów ma unikalne umiejętności. Diddy posiada beczkowy jetpack pozwalający mu pokonywać większe odległości, Dixie używa swoich włosów do utrzymywania się w powietrzu, a leciwy Cranky -- w stylu DuckTales -- posługuje się laską, co umożliwia mu odbijanie się od niebezpiecznych powierzchni i walkę z niektórymi przeciwnikami. Gra posiada ponadto kilka ułatwień, które przygotowano z myślą o graczach nie radzących sobie z dość wysokim stopniem trudności. Do ich dyspozycji jest wskaźnik Kong POW, który po nabiciu może zlikwidować wszystkich widocznych na ekranie natrętów, a także sklep prowadzony przez Funky Konga, w którym do wyboru są rozmaite dopalacze.

W Tropical Freeze nie brakuje znajdziek mogących odblokować bonusy, jak dodatkowe levele. Dla wyjadaczy przygotowano również Time Trial umożliwiający przechodzenie poziomów na czas i wrzucanie replayów do internetu.

Co warto dodać, część muzyki do Tropical Freeze stworzył David Wise, kompozytor SNES-owej trylogii.

Wideo - Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper