Super Mario 3D World

Super Mario 3D World

8,9
81 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2013
Europa:
29.11.2013
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2013
Europa:
29.11.2013

Super Mario 3D World - opis gry

Super Mario 3D World to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsoli Wii U. 3D World rozwija formułę przedstawioną w Super Mario 3D Land, dodając nowe patenty jak np. strój kota, większe poziomy i multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wyjątkowo punktem wyjścia dla całej gry nie jest porwanie księżniczki Peach przez Bowsera. Teraz bohaterowie, a będzie ich czwórka, spróbują odbić z rąk starego antagonisty wróżkę Sprixie podróżując po jej królestwie.

Dalsza część tekstu pod wideo

3D World przypomina swój pierwowzór wydany na 3DS-ie. Poruszamy się tu po trójwymiarowych poziomach mając pełną swobodę ruchu. Levele, zgodnie z założeniami twórców, nie są jednak aż tak obszerne, co sprawia, iż osoby nie mające dużego doświadczenia z grami są w stanie sobie w miarę łatwo poradzić.

Do wyboru mamy czwórkę bohaterów. Są to Mario, Luigi, Toad i Peach. Po jednokrotnym przejściu gry pojawia się też Rosalina z Super Mario Galaxy. Każdy ma jakąś unikalną umiejętność. Mario jest najbardziej zbalansowany, Luigi potrafi przy skoku wzbić się wyżej, Peach potrafi przez chwilę unosić się w powietrzu, a Toad jest szybszy niż inni, ale skacze słabiej od pozostałych.

W 3D World pojawiają rozmaite power-upy uatrakcyjniające rozgrywkę. Część powraca z poprzednich odsłon Super Mario (np. Tanooki Suit, Fire Flower, Mega Mushroom), a część jest zupełnie nowa. Nowy jest dla przykładu strój kota, który daje nam możliwość wspinania się po ścianach, wisienki klonujące naszego podopiecznego/podopieczną, albo maska Goomby (stajemy się przez to niezauważalni dla tego rodzaju przeciwników). Do dyspozycji oddano nam też różne przedmioty, np. bomby czy doniczki z wszystkożernymi roślinkami używane chociażby do rozwiązywania łamigłówek.

Gra korzysta z funkcji GamePada. Dzięki ekranikowi dotykowemu możemy uruchamiać platformy, a także przeszkadzać przeciwnikom. Inne funkcje dotyczą możliwości ściągania duchów Mii z najlepszymi czasami przejścia poszczególnych etapów.

Jako bonus dodano jeszcze dwie minigierki. Pierwsza to The Adventures of Captain Toad, gdzie jako Toad przemierzamy labirynty z ciężkim plecakiem na plecach. Uniemożliwia on skakanie i bieganie. Druga to Mystery House. Gracze rywalizują w nim na planszach starając się zebrać jak najwięcej zielonych gwiazdek w wyznaczonym czasie.

Wideo - Super Mario 3D World

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper