Kirby and the Forgotten Land

Kirby and the Forgotten Land

8,7
26 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.03.2022
Europa:
25.03.2022
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.03.2022
Europa:
25.03.2022

Recenzja redakcji

Kirby and the Forgotten Land
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Kirby and the Forgotten Land – recenzja gry. Różowy odkurzacz wkracza do akcji
NS

Kirby and the Forgotten Land - opis gry

Kirby and the Forgotten Land to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez HAL Laboratory i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. 

Fabuła - Kirby and the Forgotten Land

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja nowej odsłony serii Kirby tym razem rozgrywa się w tajemniczym (i zapomnianym) postapokaliptycznym świecie. Tytułowy główny bohater budzi się pewnego dnia na plaży dziwnego kraju, w którym cywilizacja i natury zlały się w jedno. Wkrótce też odkrywa, że zamieszkujące te rejony sympatyczne stworzenia Waddle Dee są terroryzowane i porywane przez bandę zakapiorów nazywaną Beast Pack.

Rozgrywka - Kirby and the Forgotten Land

Kirby and the Forgotten Land, w odróżnieniu od większości odsłon cyklu, to trójwymiarowa platformówka, jednak nie mamy tu do czynienia z lokacjami w stylu open worldów - plansze dają pewien zakres swobody, lecz wciąż są stosunkowo liniowe. Naszym celem na każdym z nich jest przebić się do miejsca, gdzie na uwolnienie czeka Waddle Dee.

Kirby dysponuje dość typowym dla siebie wachlarzem zdolności. Może dla przykładu skakać, wspinać się, pływać i ślizgać, a przede wszystkim wchłaniać obiekty i przeciwników, co daje mu następnie możliwość wypluwania ich jak pociski bądź przejmowania (kopiowania) umiejętności nieprzyjaciół. W Forgotten Land dostępne są dwa nowe skille tego typu: Drill i Ranger.

Wraz z postępami rozbudowujemy miasteczko Waddle Dee Town pełniące funkcję naszej bazy wypadowej. W mieście zaczynają stopniowo pojawiać się nowe budynki, a wraz z nimi dodatkowe minigry i inne atrakcje. Kirby może też za zdobyte pieniądze kupować prezenty: naklejki, figurki, breloki do kluczy itd.

Kirby and the Forgotten Land, warto wspomnieć, posiada tryb multiplayer i oferuje wsparcie amiibo. Ten pierwszy umożliwia drugiej osobie przejęcie kontroli nad Bandana Waddle Dee, który różni się trochę pod względem umiejętności od głównego bohatera i do walki używa włóczni. 

Wideo - Kirby and the Forgotten Land

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper