Sonic Forces

Sonic Forces

6,6
35 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.8
XONE 7.3
NS 6.8
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8.5 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2017
Europa:
07.11.2017
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8.5 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2017
Europa:
07.11.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Sonic Forces (PS4)
4.5
Recenzja: Sonic Forces (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Sonic Forces - opis gry

Sonic Forces to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Sonic Team i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Sonic Forces to kolejna odsłona zmagań tytułowego bohatera z doktorem Eggmanem. Tym razem antagonista zawiązuje sojusz z tajemniczą istotą zwaną Infinite, dzięki czemu udaje mu się zawojować większość świata. Do tej dwójki dołączają też inne czarne charaktery znane z poprzednich części serii: Shadow the Hedgehog, Metal Sonic, Chaos i Zavok. Bunt przeciwko armii Eggmana organizuje Knuckles, do którego dołączają inni bohaterowie, w tym jeż Sonic, jego druga ‘wersja’ z alternatywnej rzeczywistości oraz zupełnie nowa postać (avatar grającego).

Sonic Forces to gra stworzona z okazji 25-lecia serii Sonic the Hedgehog. Z tego względu łączy ona cechy różnych odsłon cyklu. Możemy tu grać dwoma Sonicami: współczesnym oraz ‘klasycznym’. Współczesny Sonic biega po trójwymiarowych planszach na modłę tych z Sonic Unleashed czy Sonic Colors, z kolei w przypadku tego klasycznego mamy do czynienia z levelami dwuwymiarowymi rodem z Segi Mega Drive. Obie postacie różnią się także nieco umiejętnościami.

Nowością jest obecność postaci tworzonej przez gracza, avatara. Do wyboru jest siedem typów zwierząt, które różnią się zdolnościami. Avatar posiada w swoim wyposażeniu linkę z hakiem, która służy do eliminowania przeciwników i pokonywania przeszkód, a także może posługiwać się Wisponami, czyli broniami tego lub innego rodzaju. Z czasem odblokowujemy nowe akcesoria dla podopiecznego. Wzorem Sonic Heroes możemy się także niekiedy przełączać między Soniciem a avatarem.

Na premierę gry udostępnione zostało darmowe rozszerzenie, w którym główną rolę odgrywa Shadow. Opowieść w nim przedstawiona jest prequelem wyjaśniającym między innymi, skąd wziął się Infinite. Dodatek, jak tłumaczyli twórcy, został stworzony z myślą o fanach z większym stażem. Z tego też powodu stopień trudności jest wyraźnie wyższy niż w ‘podstawce’.

Wideo - Sonic Forces

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper