Alex Kidd in Miracle World

Alex Kidd in Miracle World

5,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.9
Wii 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
13.05.2008
Europa:
13.06.2008
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
13.05.2008
Europa:
13.06.2008

Alex Kidd in Miracle World - opis gry

Alex Kidd in Miracle World to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana pierwotnie przez Segę na konsoli Master System. Po latach od premiery, która miała miejsce w 1986 roku, tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na Wii oraz PlayStation 3. Alex Kidd in Miracle World to pierwsza część serii z tytułowym bohaterem w roli głównej.

Alex Kidd in Miracle World żywo przypomina pierwsze odsłony Super Mario Bros. z platform Nintendo. Gracz wciela się w tytułowego Alexa, który podróżując przez świat zwany Miracle World próbuje odnaleźć swojego zagubionego brata porwanego przez głównego antagonistę, Jankena.

Alex Kidd to jedyna tutejsza grywalna postać. Może on skakać, pływać, wymierzać ciosy piąchą i niszczyć niektóre kamienne bloki odsłaniając tym samym nowe przejścia i zgarniając bonusy. Twórcy przygotowali łącznie siedemnaście często różniących się atmosferą poziomów. Na końcu każdego czeka boss - pomagier wspomnianego wyżej szwarccharaktera -- z którym trzeba się zmierzyć na zasadach przypominających grę w papier-nożyce-kamień.

Alex zalicza poziom jeśli na jego końcu zgarnie onigiri (czasami musi jeszcze kogoś pokonać, by je zdobyć). Po drodze zbiera także pieniądze, które może wydać w sklepie na motor lub tzw. peticopter (mały helikopter).

Nasz podopieczny traci życie jeśli zostanie uderzony choćby jeden raz. W przypadku utraty wszystkich szans może jednak powrócić na ostatni poziom po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji przycisków i uiszczeniu opłaty w wysokości 400 baumów.

Alex Kidd in Miracle World doczekał się bardzo dobrych ocen zarówno w momencie premiery, jak i przy okazji wydania wersji na nowsze konsole. Gra powszechnie uchodzi za udaną odpowiedź Segi na serię Super Mario.

Wideo - Alex Kidd in Miracle World

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper