Sniper Elite V2

Sniper Elite V2

Ocena wg platformy:

PC 7.2
Wii U 6.0
PS3 6.9
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina tak.
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
12
Premiery
Świat:
01.05.2012
Europa:
04.05.2012
Polska:
08.05.2012
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina tak.
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
12
Premiery
Świat:
01.05.2012
Europa:
04.05.2012
Polska:
08.05.2012

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Sniper Elite V2
6.0
Recenzja gry: Sniper Elite V2
Pokaż kolejne recenzje

Sniper Elite V2 - opis gry

Sniper Elite V2 jest taktyczną strzelaniną z widokiem z trzeciej osoby wyprodukowaną przez studio Rebellion Developments i wydaną przez 505 Games w maju 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. V2 jest remake’iem Sniper Elite, które w 2005 roku ukazało się na PS2 i pierwszego Xboksa.

 W produkcji Rebellion gracz kieruje poczynaniami amerykańskiego snajpera, Karla Fairburne’a, który został wysłany do zrujnowanego wojną Berlina. Mamy rok 1945, III Rzesza powoli chyli się ku upadkowi, jednak ma jeszcze jednego asa w rękawie - rakiety V2.  Są to pierwsze rakietowe pociski balistyczne, które przekroczyły granicę dźwięku i wysokość lotu wynoszącą 100 km nad ziemią, wchodząc jednocześnie w przestrzeń kosmiczną. Zadaniem gracza jest eliminacja ważnych osobistości z kręgu Adolfa Hitlera, naukowców lub wysokich rangą dowódców, sabotaż głęboko za linią wroga lub po prostu zwiad i zapewnienie osłony rodakom.

Dalsza część tekstu pod wideo

Większość czasu gracz spędza przemierzając zrujnowane ulice Berlina. Misje nie są długie, większość trwa około 25-40 minut w zależności od poziomu trudności oraz sposobu gry. Na wyższych poziomach każde wyjście na otwartą przestrzeń kończy się błyskawiczną śmiercią. Oprócz regularnych oddziałów piechoty, przyjdzie nam mierzyć się z innymi snajperami, którzy chowają się w zakamarkach zrujnowanych budynków, na dachach starych kamienic i na rusztowaniach. Deweloper dał nam możliwość wyboru sporej liczby broni, które można było spotkać podczas drugiej wojny światowej - szczególną uwagę przywiązano do odwzorowania legendarnego karabinu Mosin-Nagant. Podczas misji ogromny wpływ na celność ma wiatr, odległość od celu, wilgotność powietrza, czasem trzeba nawet wziąć poprawkę na obrót kuli ziemskiej w momencie od wystrzelenia kuli do momentu trafienia w cel. Charakterystycznym elementem Sniper Elite V2 jest tzw. X-Ray Kill Cam - strzały bardzo często aktywują swego rodzaju roentgen, który dosadnie obrazuje szkody, jakie nasz pocisk wyrządził w ciele przeciwnika. Oprócz kampanii, którą można przechodzić w kooperacji przez Sieć, tytuł ten oferuje także tryb multiplayer dla maksymalnie dwunastu graczy, który wymaga dużo cierpliwości.

Oprawa graficzna nie jest najmocniejszą stroną Sniper Elite V2, podobnie jak przeciętna animacja postaci. Muzyka to głównie podniosłe, symfoniczne kompozycje, które przechodzą w dynamiczniejsze i głośniejsze kawałki, kiedy nasza obecność zostanie wykryta przez wroga. 

Wideo - Sniper Elite V2

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper