Sniper: Ghost Warrior 2

Sniper: Ghost Warrior 2

Ocena wg platformy:

PC 6.1
Wii U -
PS3 6.1
X360 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CI Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina tak.
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
12.03.2013
Europa:
15.03.2013
Polska:
15.03.2013
Producent:
CI Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Strzelanina tak.
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
12.03.2013
Europa:
15.03.2013
Polska:
15.03.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Sniper: Ghost Warrior 2 (PS3)
6.0
Recenzja: Sniper: Ghost Warrior 2 (PS3)

Sniper: Ghost Warrior 2 - opis gry

Stworzony przez polskie studio City Interactive Sniper: Ghost Warrior 2 jest kontynuacją wydanego w 2010 roku Sniper: Ghost Warrior. Gra ponownie wrzuca nas w skórę strzelca wyborowego, którego działania wojenne pchają w różne zakątki świata.

W kontynuacji Ghost Warrior wcielamy się w postać Cole'a Andersona i bierzemy udział w misjach ulokowanych m.in. na terenie ogarniętego wojną Sarajewa, tropikalnych dżungli Birmy i Tybetu. City Interactive postarało się, aby wchodzące w skład linii fabularnej wydarzenia były jak najbardziej sugestywne i bezkompromisowo oddawały klimat poszczególnych konfliktów, nierzadko poruszając ważkie i kontrowersyjne tematy. Deweloper nie szczędzi nam przy tym brutalności i surowości w portretowaniu ciemiężonych konfliktami regionów świata.

Głównym elementem zabawy jest precyzyjne zdejmowanie przeciwników za pomocą broni snajperskiej, by do minimum wyeliminować, albo najlepiej w ogóle wykluczyć konieczność bezpośrednich starć. Zaawansowany system celowania pozwala na bezpieczne przykucnięcie w ukryciu i sukcesywne eliminowanie przeciwników. Warto zaznaczyć, iż warunki atmosferyczne i rzeźba ternu każdej z lokacji wymuszają obranie odrębnej strategii i przyrządów optycznych (noktowizor, termowizor), znacząco wpływając na zróżnicowanie rozgrywki. Przymierzając się do strzału na uwadze należy mieć takie czynniki jak prędkość i kierunek wiatru, dystans od celu oraz związany z nim opad pocisku. W przypadku konfrontacji z wrogiem twarzą w twarz, na pomoc przychodzi system walki wręcz, dzięki któremu szybko i sprawnie jesteśmy w stanie unieszkodliwić zagrożenie.

Oprócz trybu fabularnego, twórcy przygotowali także multiplayer, w którym gracze prowadzą snajperskie pojedynki na zasadach znanych z rozgrywki jednoosobowej. Sniper: Ghost Warrior 2 napędzany jest przez znaną m.in. z Crysis 3 technologię CryEngine 3, która pozwoliła twórcom na implementację zaawansowanej fizyki. Niestety gra nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Sniper: Ghost Warrior 2

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper