Sniper Elite

Sniper Elite

7,4
55 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
Wii 8.5
PS2 7.7
XBOX 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.09.2005
Europa:
30.09.2005
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.09.2005
Europa:
30.09.2005

Sniper Elite - opis gry

Sniper Elite to gra akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad snajperem działającym podczas II Wojny Światowej. Za jej produkcję odpowiadało brytyjskie studio Rebellion Developments, a za wydanie MC2 France. Tytuł ukazał się na PeCetach, PlayStation 2, Xboxie i -- to już po kilku latach -- na Wii.

Akcja rozgrywa się w ostatnich dniach II Wojny Światowej. W Sniper Elite wcielamy się w postać Karla Fairburne’a, snajpera, którego zadaniem jest powstrzymać żołnierzy armii radzieckiej przed położeniem łap na planach wunderwaffe. O przeszłości bohatera wiadomo przy tym niewiele. Przed wojną wychowywał się on w Berlinie, stąd jego szczególne zainteresowanie misją.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W grze wydarzenia obserwujemy głównie z perspektywy trzeciej osoby. Ważną rolę odgrywa skradanie, dzięki któremu możemy zająć lepszą pozycję na polu bitwy. Fairburne ma do dyspozycji niemały arsenał, nie tylko snajperkę, ale także pistolet, karabiny maszynowe, granaty i broń przeciwpancerną. Do tego dochodzą również kamuflaże pozwalające sprawniej umykać przed wzrokiem nieprzyjaciół.

 

Jedną z atrakcji gry jest w miarę realistyczne odwzorowanie działań snajpera. Podczas oddawania strzału musimy wziąć pod uwagę trajektorię lotu, prędkość wiatru czy rytm oddechu podopiecznego. Gdy celujemy z karabinu snajperskiego, kamera przełącza się na widok z perspektywy pierwszej osoby, a w razie efektownego trafienia możemy prześledzić cały lot wystrzelonego pocisku w zwolnionym tempie.

 

Gra oprócz singlowej kampanii posiada także tryb multiplayer, w którym maksymalnie osiem osób może rywalizować w sieciowych potyczkach. W wersji na Wii liczbę graczy zredukowano do dwóch, ale zamiast tego dodano bonusowy poziom.

Wideo - Sniper Elite

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper