Cool Boarders 3

Cool Boarders 3

7,1
37 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Idol Minds
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
21.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.11.1998
Europa:
1998
Producent:
Idol Minds
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
21.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.11.1998
Europa:
1998

Cool Boarders 3 - opis gry

Cool Boarders 3 to gra sportowa traktująca o snowboardzie. W odróżnieniu od poprzednich części, które wyszły spod dłuta japońskiego UEP Systems, za ‘trójkę’ odpowiadało amerykańskie Idol Minds. Tytuł ukazał się na PlayStation w 1998 roku.

Zmiana developera w przypadku CB3 zaowocowała dość poważnymi zmianami w charakterze rozgrywki. Zawartość także została poszerzona - do wyboru mamy na starcie trzynastu zawodników (odblokować można jeszcze dodatkowych ośmiu) oraz jedenaście desek (plus dwanaście bonusowych) spod szyldu prawdziwych firm.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Właściwa rozgrywka toczy się w sześciu miejscówkach, przy czym pięć z nich oferuje po kilka dodatkowych zawodów. Mogą one polegać na próbie wykręcenia jak najlepszego czasu lub nabiciu stosownej liczby punktów. Łącznie twórcy przygotowali sześć trybów zabawy. Są to Downhill (wyścig z trzema zawodnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję), Boarder X (wyścig, ale naszym zadaniem jest też przejeżdżać przez bramki), Slalom (nazwa wyjaśnia wszystko, ścigamy się z jednym rywalem), Slope Style (zjazd w trakcie którego musimy nabić jak największą liczbę punktów wykonując rozmaite triki), Half Pipe (trzy starty na rampie, pod koniec zawodów gra zlicza wynik z dwóch najlepszych przejazdów) oraz Big Air (trasa z jedną lub dwiema dużymi wyskoczniami). Oprócz tego mamy jeszcze szóstą opcję, czyli Avalanche. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o lawinę przed którą uciekamy na złamanie karku omijając przy tym różne przeszkody.

 

Cool Boarders 3 posiada oczywiście też tryb wieloosobowy, w którym zmagać się może maksymalnie dwóch graczy (do wyboru jest split-screen i opcja podłączenia dwóch konsol specjalnym kabelkiem). Co ciekawe, podczas wyścigów istnieje możliwość naparzania rywali piąchami - rozwiązanie to pomaga (choć zaszkodzić też jest w stanie) gdy staramy się walczyć o lepszą pozycję.

Wideo - Cool Boarders 3

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper