Road Rash 3D

Road Rash 3D

7,3
35 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
31.05.1998
Europa:
06.1998
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
31.05.1998
Europa:
06.1998

Road Rash 3D - opis gry

Road Rash 3D to gra wyścigowa z udziałem motocykli wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts na PlayStation. Była to pierwsza część tej serii z trójwymiarową grafiką. Poprzednie ukazywały się między innymi na 3DO i Segę Genesis/Mega Drive.

Road Rash to wyścigi, w których walka o zwycięstwo wymaga walki - dosłownie. Podczas rywalizacji możemy używać pięści i innych dostępnych środków, by powstrzymać konkurentów. Gra nastawiona jest przy tym na arcade, a nie realizm. Naszym zadaniem jest wygrywać kolejne zawody i ulepszać swój pojazd, ew. kupować nowe motocykle. Należy jednak mieć się na baczność - musimy zważać nie tylko na przeciwników, ale również na policję. Jeśli damy się złapać, tracimy część zarobionej kasy. Przeszkodę stanowią także inni uczestnicy ruchu drogowego.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Poszczególne tory dostępne w Road Rash 3D to część większej całości - sieci dróg i autostrad. Co z tym idzie, niektóre strefy (miejsca przez której przejeżdżamy) powtarzają się na różnych trasach, choć start i meta mogą znajdować się w zupełnie innych miejscach. Gracz podczas wyścigu może skręcić w nieodpowiednią uliczkę, ale sprawi to, iż w końcu trafi na niewidzialną ścianę uniemożliwiającą dalszą jazdę (choć skróty też można tu znaleźć i wykorzystać).

 

Media branżowe przyjęły Road Rash 3D chłodno. Krytykowano wiele aspektów gry - zadziwiający brak trybu multiplayer, graficzne glitche, mniejszy nacisk na walkę, a także wolne tempo i pozostawiające do życzenia sterowanie. Wiele z tych problemów naprawiło jednak Road Rash 64 wydane na Nintendo 64 oraz kontynuacja z podtytułem Jailbreak.

 

Pierwsza trójwymiarowa odsłona Road Rash nie powalała wprawdzie gameplayem, ale mogła się pochwalić ścieżką dźwiękową z licencjonowanymi utworami. Znalazły się na niej utwory takich wykonawców jak Kid Rock, The Tea Party, Sugar Ray czy The Mermen.

Wideo - Road Rash 3D

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper