Skate 3

Skate 3

7,8
77 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.6
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
21 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
11.05.2010
Europa:
14.05.2010
Polska:
14.05.2010
Producent:
Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
21 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
11.05.2010
Europa:
14.05.2010
Polska:
14.05.2010

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Skate 3
8.0
Recenzja gry: Skate 3
Pokaż kolejne recenzje

Skate 3 - opis gry

Skate 3 jest grą sportową traktującą o skateboardingu wyprodukowaną przez studio EA Black Box i wydaną przez Electronic Arts w maju 2010 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. „Trójka” jest sequelem Skate 2, które na PS3 i X360 ukazało się prawie półtora roku wcześniej.

W Skate 3 nie zmieniło się wiele od czasów świetności drugiej części serii. Tym samym nie zmienił się prawie wcale zestaw trików, a mechanika gry pozostała praktycznie taka sama jak wcześniej. Choć sterowanie w Skate 3 jest w teorii bardzo proste, to jednak w praktyce powoduje sporo problemów. Wykonywanie wszystkich ruchów przy pomocy jednej gałki analogowej sprawia, że wiele ewolucji jest bardzo podobnych i często są one mylone przez system odpowiedzialny za wykrywanie naszych rozkazów.

Triki wykonuje się przy pomocy gałki analogowej w połączeniu ze spustami pada, co może doprowadzić do frustracji mniej otwartych na nowości graczy. Przykładowo, żeby wykonać skok, należy zamiast wciskania przycisku X/A, przytrzymać gałkę analogową wychyloną w dół, by po chwili szarpnąć nią w górę. Triki wykonuje się na tej samej zasadzie, z tą tylko różnicą, że gracz zmuszony jest do kręcenia gałką na wszystkie strony, w związku z czym rola przycisków okazuje się być marginalna. Treningi przebiegają w kilku etapach, które po kolei wyjaśniają podstawowe sztuczki.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Produkcja EA stawia na dokładność i precyzję. Z jednej strony jest zdecydowanie bardziej statyczna niż w konkurencyjnym tytule od Activision, z drugiej zaś - pozwala graczowi cieszyć się z każdej udanie wykonanej kombinacji. Oprócz tego otrzymujemy również możliwość uczestnictwa w specjalnym pokazie trików. Na pierwszy rzut oka zadania zaserwowane przez EA sprawiają wrażenie trudnych, momentami wręcz niewykonalnych. Produkcja została jednak tak równomiernie zbalansowana, że nawet gracz niedzielny po uprzednim obniżeniu poziomu trudności powinien poradzić sobie ze stawianymi naprzeciw niemu wyzwaniami.

Deweloper oddał graczom do dyspozycji kilka trybów rozgrywki, takich jak: kariera, freeskate, party play oraz multiplayer. Wybranie pierwszej z wymienionych opcji wrzuca gracza w skórę stworzonego wcześniej sportowca. Przy jego pomocy staramy się zdobyć sławę i szacunek innych maniaków deskorolki. Kariera jest bardzo ważnym trybem rozgrywki, dlatego też autorzy poświęcili mu dużo uwagi, pisząc na jego potrzeby prostą historię. W trybie multiplayer gracze z całego świata mogą walczyć między sobą, zdobywać sławę, kręcić filmy i chwalić się później swoimi osiągnięciami. Spotkania mogą być rankingowe albo zwykłe, wówczas statystyki nie są zapisywane na ogólnej liście skaterów.

 

Miasto, po którym się poruszamy, składa się z wielu rozbudowanych dzielnic. Jeżdżąc w nich, nalezy wykonywać jak najwięcej sztuczek i przy okazji uważać na spacerujących przechodniów. Skate 3 wyróżnia ponadto bardzo ładna grafika oraz bogaty soundtrack.

Wideo - Skate 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper