Tony Hawk's Pro Skater HD

Tony Hawk's Pro Skater HD

6,5
81 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.9
PS3 6.8
X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Robomodo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.07.2012
Europa:
18.07.2012
Polska:
18.07.2012
Producent:
Robomodo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.07.2012
Europa:
18.07.2012
Polska:
18.07.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Tony Hawk's Pro Skater HD (PS3/PSN)
8.0
Recenzja: Tony Hawk's Pro Skater HD (PS3/PSN)
Pokaż kolejne recenzje

Tony Hawk's Pro Skater HD - opis gry

Tony Hawk's Pro Skater HD jest grą sportową z serii Tony Hawk traktującą o jeździe na deskorolce, wyprodukowaną przez studio Robomodo i wydaną przez firmę Activision w lipcu 2012 roku na Xboksy 360, PlayStation 3 i komputery osobiste. 

Produkcja Robomodo to kompilacja plansz i zawodników z dwóch pierwszych części Tony Hawk, które ukazały się między innymi na pierwszą konsolę Sony. Gracz może więc pojeździć po Szkole, Hangarze, odwiedzić Venice Beach, Marsylię i Dom Handlowy. Łącznie deweloper oddał nam do dyspozycji siedem plansz, i tak jak kiedyś, w każdej z nich mamy do wykonania po kilka zadań. Jedne z nich są stałe (zebrać odpowiednią ilość punków, ułożyć wyraz SKATE, znaleźć ukrytą płytę DVD), pozostałe zaś dotyczą specyfiki danej planszy. Najbardziej znane to niszczenie dzwonków w Szkole co tylko podkreśla, jak dużo klasyki pozostało w tym tytule. W trybie kariery, a także w każdej pojedynczej sesji, gracz ma tylko i aż dwie minuty na wypełnienie danego zadania. W przypadku powodzenia otrzymujemy gotówkę, choć znaleźć możemy ją też porozrzucaną na planszy. Służy do ulepszania statystyk skatera, a także wykupywania wzorów na deski i dodatkowych tricków, które są wyżej punktowane niż te dostępne na początku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Aby notować wysokie wyniki, należy wykonać każde zadanie na pędzącej deskorolce, skacząc na rampy, robiąc grindy i wykonując kickflipy. Wszystko opiera się na robieniu określonego triku w wybranym miejscu, uzyskaniu odpowiedniej puli punktów czy odszukaniu wszystkich „znajdziek”. Deweloper co prawda odświeżył w udany sposób wszystkie poziomy, jednak system rozgrywki uległ przemodelowaniu. Fizyka gry, jej tempo i sposób w jaki zawodnicy wykonują skoki, nie są już takie same jak w modelu zabawy z oryginalnego Pro Skater 2. W kompilacji zabrakło niestety dużej ilości elementów znanych z klasycznych wcieleń tych tytułów. Po włączeniu Tony Hawk's Pro Skater HD nie wyświetla się filmik pokazujący deskorolkowe ewolucje zawodowców, w menu nie ma też kultowego w pewnych kręgach trybu HORSE. Autorzy nie pomyśleli o implementacji trybu multiplayer na podzielonym ekranie. Jedyny sposób na zabawę z innymi graczami, to podpięcie się do Sieci i pojedynkowanie się z losowo spotykanymi graczami z innych krajów.

Oprawa graficzna została podniesiona do HD, obsługuje więc rozdzielczość 720p oraz format obrazu 16:9. W tle przygrywa większość licencjonowanych utworów znanych z pierwowzorów, w dodatku gra doczekała się paczki trofeów/osiągnięć.

Wideo - Tony Hawk's Pro Skater HD

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper